26

Egygólos vereség a Fraditól

2022. április 29, péntek 20:54 | Utánpótlás

Félidőben még két góllal vezetett, végül 26-25-re kikapott a NEKA a vendég Ferencvárostól a K&H férfi kézilabda ligában. A két csapat szinte végig fej-fej mellett haladt, komolyabb előnyt egyik fél sem szerzett, ám a hajrában a rutinosabb játékosokkal felálló zöld-fehérek eldöntötték a találkozót. Sótonyi László együttese, csakúgy mint legutóbb a Komló ellen az utolsó percekig küzdött, és tartotta a lépést az ellenféllel, ám ezúttal is egygólos vereséggel zárt.

K&H férfi kézilabda liga – 22. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Ferencvárosi TC 25–26 (13–11)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 250 néző

Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Palasics – Krakovszki Zs., Temesvári 5, Dely, Papp T. 4, Stranigg 5, Krakovszki B. 4 (3) - Csere: Aleksza (kapus), Kiss A. 2, Mikita B. 1, Simotics 1, Sisa 3 (1), Kecskés, Fekete D. - Vezetőedző: Sótonyi László

Ferencvárosi TC: Zernovic – Bujdosó 2, J. Mikita, Andjelic 3, Debreczeni 2, Nagy B. 6 (3), Kovacsics 1 - Csere: Győri K. (kapus) 1, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 1, Füzi 4, Imre B., Pordán 2, Bognár A., Bohács - Vezetőedző: Horváth Attila

Az eredmény alakulása:

4.p.: 3–1; 11.p.: 6–3; 16.p.: 8–7; 20.p.: 8–9; 26.p.: 11–11; 34.p.: 13–13; 39.p.: 14–15; 44.p.: 18–17; 48.p.: 18–20; 53.p.: 20–23; 57.p.: 23–24

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3

Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

A Fradi szerezte a mérkőzés első gólját, de Temesvári Gábor két, valamint Stranigg János egy találatával 3-1-re fordítottunk. Palasics Kristóf remekül olvasta az ellenfél játékosainak lövéseit, támadásban pedig bátran vettük be a kaput, így a 11. percben 6-3-ra vezettünk.  A rutinos zöld-fehérek cseréltek, és változtattak a játékon, a 20. percben pedig átvették a vezetést. (8-9) Sisa és Simotics találatával megfordítottuk az állást, és miután az első 30 percben közel 50 százalékos védési mutatót produkált Palasics Kristóf, valamint gyors gólokat szereztünk, 13-11-es NEKA-vezetéssel zárult az első félidő.

Fordulás után két vendéggólra Sisa Erhard nagyszerű találattal válaszolt, majd felváltva voltak eredményesek a csapatok. Stranigg János lelkesedése és szép átlövésgólja lendületet adott a csapatnak, Papp Tamás góljával pedig 17-16-ra ismét vezettünk. Néhány perccel később 20-18-ra ellépett a Fradi, amikor időt kértünk, ám az 53. percben Győri Kristóf üres kapus góljánál, háromgólosra nőtt az előny. (23-20) A hajrában sem engedtünk ki, és igyekeztünk közelebb kerülni az ellenfélhez, ez sikerült is, de a komlói meccshez hasonlóan ezúttal is egy góllal maradtunk alul.

Edzői értékelések:

Horváth Attila: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen három hét után léptünk újra pályára egy fiatal, lendületes csapat ellen. Jó hangulatban készültünk, de az első félidőben nem megfelelően álltunk hozzá a játékhoz, sablonokat lőttünk és a NEKA kapusa extrát védett és kihagytuk a ziccereket és a védekezés sem állt össze. Félidőben rendeztük a sorokat és jól jöttünk ki. Volt védekezés, volt sáncolás és ebből gyors, szellemes támadásokat tudtunk vezetni. Küzdelmes meccs volt, a végén még akármi is lehetett volna, de volt annyi előnyünk, hogy azt meg is tudtuk tartani.

Sótonyi László: Gratulálok a Fradinak a győzelemhez, ma is látszott, amiről már korábban is beszéltem: nekünk mindenben száz százalékot kell nyújtanunk. Abban a pillanatban, hogy ez nem történik meg, kijön a kor, a rutinbeli és a fizikai különbség, amit a mérkőzés végén láthattunk is. Ez nem könnyű feladat, de úgy gondolom, mentálisan, stratégiailag nem adtuk fel, végig meccsben voltunk, küzdöttünk, hajtottunk, a srácok megérdemlik a dicséretet. Fontos szakasz jön a bajnokságban fontos meccsekkel, és nekünk ezeket a tanulságokat le kell vonnunk és dolgoznunk kell tovább.

fotók: NEKA/Tompos Gábor