19

Életben tartott esélyek

2022. május 08, vasárnap 19:48 | Utánpótlás

Hazai pályán nyert 30-21-re a NEKA csapata a női NB I/B-s bajnokságban az Orosháza ellen, így továbbra is a harmadik helyen áll, két ponttal lemaradva az egy mérkőzéssel többet játszó Eger mögött. A boglári lányok nagyszerű védekezést mutattak be az első félidőben, így ellenfelünk mindössze hat gólt szerzett. A folytatásban sem engedtük ki a kezünkből az előnyt, így magabiztosan tartottuk itthon a két pontot. A feljutást érő második hely sorsáról a jövő szombati, egri párharc dönthet.

Női NB I/B:

NEKA – OXXO Energy Orosházi 30-21 (15-6)

V: Csányi, Gadányi

NEKA: Németh K., Zaj 1 (kapusok),- Varga E.1, Csíkos 7, Juhász 1, Kellermann 2, Csata 2, Szabó A.4, Molnár D.2, Horváth P.1, Pálmai 3/3, Nagy II.L., Kocsis 1, Kovalcsik 4, Szabó L.1, Vártok

7m: 4/3, ill.8/6

kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 4-2, 16.p: 8-3, 24.p:13-4, 37.p: 19-9, 46.p: 23-16, 55.p: 28-18

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Az első félidőben jó ritmusban kézilabdáztunk, támadójátékunk is ötletes volt, ezzel el is döntöttük a mérkőzést.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Németh Kata: A mai meccset jól kezdtük és az előnyt, amit kiharcoltunk, végig tartani tudtuk. A védekezésünk az első félidőben nagyon összeállt és a támadások is bejöttek. Nagy gratula a csapatnak! Haladunk a célunkig!

Csíkos Luca: Az első félidőben a védekezésünk masszív volt és hozzá jó kapusteljesítmény társult, ezt mutatja a 6 kapott gól. A támadásainkat kreatívan megoldottuk, gyors gólokat tudtunk szerezni. A második félidőben voltak elkapkodott támadásaink és a 7 a 6 elleni játékukat is nehézkesebben sikerült megoldanunk védekezésben. A gólelőnyt, amit az első félidőben szereztünk, sikeresen megtartottuk. Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább!

fotó: NEKA/Tompos Gábor