20

Ellentétes félidők Füreden

2021. október 17, vasárnap 19:34 | Utánpótlás

A NEKA csapata a tabella harmadik helyén álló Balatonfüred otthonában 33-24-re alul maradt a K&H férfi kézilabda liga vasárnapi fordulójában. Sótonyi László együttese az első félidőben számos helyzetet kihagyott, így tízgólos hátrányban volt, de a szünet után feljavult a csapat teljesítménye és a második harminc percet megnyerte, amire lehet építeni a jövőben.

K&H férfi kézilabda liga – 5. forduló

Balatonfüredi KSE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 33–24 (17–7)

Balatonfüred, Balaton Szabadidő- és Konferenciaközpont, 600 néző

Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér

Balatonfüredi KSE: Andó – P. Rodríguez 1, Malinovic 5, Szöllősi B. 7 (2), Topic 4, Varga M. 2, Bóka 1

Csere: Bősz (kapus), Kemény 4, Németh B. 4, Jánosi 2, Ág 1, Brandt 1, Dénes J. 1, Gostovic, Szűcs B.

Vezetőedző: György László

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Palasics – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, Kovács G. 4, Papp T. 4, Stranigg 4, Sisa 1 (1)

Csere: Aleksza (kapus), Simotics 3, Kiss A. 2, Krakovszki B. 2, Bendicsek 1, Mikita, Tárnoki, Temesvári

Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása:

7.p.: 4–1; 10.p.: 5–5; 27.p.: 15–5; 35.p.: 21–8; 38.p.: 21–12; 43.p.: 25–15; 46.p.: 25–19; 55.p.: 31–19

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1

Kiállítások: 10 perc, illetve 6 perc

A 9. percben 4-3-nál emberelőnyben támadtunk és egy szép figurából Dely Márton látványos góllal egyenlített. Papp Tamás a tizedik percben megszerezte az ötödik gólunkat, ezt követően azonban percekig nem találtunk a kapuba. (5-5) A 18. percben 9-5-re elhúzott a hazai együttes, így Sótonyi László időt kért, de ezt követően sem változott a helyzet, két újabb füredi gól született, ráadásul kettős emberhátrányba kerültünk. A támadójátékunk akadozott, több helyzetet kihagytunk, és a hazaiak kapusa a 25. percben már 9 védésnél járt, többek között ennek volt köszönhető 14-5-ös eredmény. Az utolsó percekben két Aleksza Tamás bravúrt láthattunk a kapuban, majd Simotics Mátyás talált be egy jó bejátszást követően. Stranigg János gólt szerzett, de jött a válasz az üres kapuba, így a félidőben tíz góllal vezetett a Balatonfüred.

A második félidő három hazai góllal kezdődött, így a 33. percben NEKA időkérés következett. Papp Tamás találatával 20-8-ra alakult az állás, majd Stranigg és két Krakovszky Bence gól révén sorozatban háromszor találtunk be. (21-11) Sisa értékesítette a hétméterest, Aleksza pedig újabb fontos védést mutatott be, és bár Papp Tamás üres kapuba talált be, a fürediek sem álltak le (23-13). A folytatásban feljavult védekezés és a támadójáték egyaránt, gyors gólokat szereztünk Stranigg, Kiss és Simotics révén és tíz perc alatt annyit, mint az első félidőben összesen. (25-19) Sorozatban hat füredi gól született, így ismét nőtt a különbség, 31-19-nél pedig Kovács Gergő, Bendicsek Ákos és Simotics Mátyás is eredményes volt.

Edzői értékelések:

Sótonyi László: Gratulálok a Balatonfürednek, igazából edzőmeccs jelleget öltött ez a találkozó, hiszen elég hamar eldőlt az első félidőben. A hazaiak kapusának, Andó Ariánnak  döntő érdeme volt abban, hogy kialakult ez a különbség harminc perc után. Jó tanulópénz volt ez számunkra, de dolgozunk tovább, hogy fejlődhessünk.

György László: Örülünk a győzelemnek, fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk, a védelem is hozzátette a magáét a jó kapusteljesítményhez. Jól működött a védekezésünk, gyors gólokat tudtunk lőni. Biztos volt, hogy a szónet után lesz egy törés, ami be is következett és szépen kihasznált a NEKA. Megközelítettek bennünket hat gólra, az időkérés után azonban rendeztük a sorainkat és végül magabiztosan nyertünk. Úgy gondolom, maximálisan megtiszteltük a NEKA-t azzal, hogy komolyan vettük a mérkőzést. További sok sikert kívánok a NEKA-nak.