25

Először pont nélkül

2022. január 15, szombat 20:50 | Utánpótlás

Tartalékos összeállításban, mindössze 14 játékossal utazott el a NEKA listavezető csapata Komáromba, ahol 26-24-es hazai gőzelem született a női NB I/B-s bajnokságban. A mieink a meccs jelentős részében hátrányban játszott, és bár a lányok hatvan percen keresztül hősiesen küzdöttek, végül pont nélkül tértek haza. A boglári fiatalok első vereségüket szenvedték el a szezonban, de így is magabiztosan vezetik a tabellát.

Női NB I/B

Komárom-NEKA 26-24 (14-11)

V.: Fibec, Herbák

NEKA: Németh K., Lakatos, Zaj (kapusok),- Csíkos 4, Faragó , Csata, Szabó A., Molnár D. 6, Uhrin 5/1, Mlinkó 5, Horváth P. 1., Nagy II. L. Kovalcsik 2, Szabó L. 1

7m: 10/6, ill. 1/1

kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 8.p: 3-3, 13.p: 4-6, 19.p: 8-7, 25.p: 11-10, 39.p: 17-12, 49.p: 22-16, 57.p: 24-23

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Ezt a mérkőzést ha holnap reggelig játsszuk, akkor sem nyerjük meg és nem biztos, hogy csak rajtunk múlt.

Játékos szemmel:

Németh Kata: A mai meccset is rengeteg hibával játszottuk le mind támadásban mind védekezésben. Az utolsó 10 percben nagyon nagyot küzdöttünk, de nem tudtuk sajnos ledolgozni a hátrányt. Sajnálom az itt hagyott pontokat, megyünk tovább!

Molnár Dorottya: Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű a mai mérkőzés, jóval rutinosabb ellenféllel játszottuk, de ki tudtuk használni támadásban a fiatalos lendületünket. A második félidőt 3 gólos hátránnyal kezdtük, az ellenfél többször el tudott lépni 4-5 góllal, de nem adtuk fel, a hiányzóink ellenére is küzdöttünk 60 percig. Jó kapusteljesítményünk volt, előfordultak hullámvölgyek védekezésben és támadásban is egyaránt. Egész meccs alatt egy hétméterest kaptunk, míg a másik oldal tízet…. Gratulálok a csapatnak, mindent megtettünk. Megyünk tovább, készülünk a következő mérkőzésre!

fotó: archív