30

Elvitte a pontokat a Fradi

2024. április 16, kedd 19:25 | Utánpótlás

Tízgólos vereséget szenvedett hazai pályán a NEKA U21-es csapata az NB II-es női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának (E-, F-csoport) negyedik fordulójában a Ferencvárosi TC U21 együttesétől. A mieink összesen huszonnégyszer adták el a labdát, emellett volt nyolc technikai hibájuk is és sok ziccert elpuskáztak.

NEKA U21–Ferencvárosi TC U21 25–35 (11–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok. Vezette: Tóbiás Richárd Tamás, Végh András.

NEKA U21: Hornyák, Grebenár (kapusok) – Mihály 6, Varga D. 5, Dézsi N. 2, Pálmai 4 (1), Kapu 2 (1), Kozma 2 (1), Körtvélyesi 2, Molnár F. 2, Sipos, Miklós F., Fürdök V. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Ferencvárosi TC U21: Szoták, Szilágyi (kapusok) – Gáspár 1, Verbősy 1 (1), Szőri 4, Schiszler, Fülöp-Soponyai 8, Bereczki 1, Tímár 2, Szeibert 6 (1), Dancsák 3, Ács 3 (2), Fábián 5, Szigeti 1. Vezetőedző: Ballainé Szarka Éva.

Hétméteresek: 8 perc, illetve 6 perc. Kiállítások: 3/3, illetve 5/4.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4, 12. perc: 7–6, 17. perc: 7–8, 22. perc: 8–11, 27. perc: 10–15, 34. perc: 13–18, 39. perc: 14–22, 45. perc: 18–25, 50. perc: 20–30, 56. perc: 24–32.

A találkozó krónikájához tartozott, hogy Tóbiás Richárd Tamás megsérült, így a második félidőt Végh András egyedül vezette le.

Zsadányi Sándor: – Nem gondoltam, hogy alul tudjuk múlni a Csepel-meccs teljesítményét. A Ferencvárosnak gratulálok!

Grebenár Réka: – Sajnos erről a mérkőzésről sok jót nem tudok mondani. Támadásban és védekezésben is összeszedetlenek voltunk. Nemcsak rosszul, hanem lélektelenül is játszottunk. Hibáinkat kijavítjuk és megyünk tovább! Hajrá NEKA!

Hornyák Anna: – A meccset viszonylag jól kezdtük, de sajnos ezt nem tudtuk tartani. A védekezésünk szétszórt volt, ahogy a támadásunk is. Próbáltuk felvenni az iramot a Fradival, de a sok technikai hiba miatt nem tudtuk. Nagyon sokat segített volna, ha a vasárnapi meccs után tudunk változtatni a hozzáállásunkon. Ez a nap nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, és ahogy azt elvárták tőlünk.