23

Érden is remekeltek a lányok

2023. január 26, csütörtök 09:42 | Utánpótlás

Nagyszerű hajrával, 25-24-es győzelmet aratott a NEKA lány U19-es csapata Érden, fontos két pontot szerezve ezzel. A mérkőzés végig szoros és fordulatos volt, az 58. percben is döntetlenre álltak a csapatok, de a mieink végül koncentráltan lehozták a végjátékot és megnyerték a találkozót. Az U17-es bajnokságban is NEKA-siker született, a boglári lányok 41-16-ra diadalmaskodtak. Mindkét együttesünk vezeti a tabellát 14 forduló után.

Lány U19:

Érd-NEKA  24-25 (12-13)

V: Ihász, Szántó

NEKA: Zaj, Horváth Sz. (kapusok),- Zakor, Faragó 4, Berei 5, Hengl, Csamangó K.2, Petruska, Kapu 1, Kazeem, Giricz 4, Bali 1, Keceli-Mészáros 5, Csamangó N.3 – vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 6/5, ill. nem volt

kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 4-3, 15.p 8-3, 21.p: 8-7, 28.p: 11-11, 35.p: 14-15 42.p: 17-16, 44.p: 18-19, 51.p: 22-21, 54.p: 23-22, 58.p: 23-23

Mestermérleg:

Dr. Woth Péter: Egy nagyon jó ellenfél ellen, az összes körülménnyel megküzdve értékes pontokat szereztünk!

Játékos szemmel:

Keceli-Mészáros Renáta: Az első félidő elején kicsit le voltunk lassulva, védekezésben és támadásban a ziccereink is kimaradtak. Félidő végére azonban összeszedtük magunkat és egy gólos előnyre tettünk szert. A második játékrészben nagyot küzdött mindkét fél, de a hajrában mi voltunk a jobbak. Ez egy jó meccs volt, gratulálok a csapatnak!

Giricz Lilla: Számítottunk rá, hogy erős meccset fogunk játszani és ez be is igazolódott. Védekezésben kicsit pontatlanok voltunk az elején, támadásban sokszor kapkodtunk és dekoncentráltak voltunk, ezért is tudott előnyre szert tenni az ellenfél. Szerencsére ezen sikerült túllépnünk és faultokat tudtunk szerezni, besegítettünk egymásnak védekezésben. Elöl odafigyeltünk, végigjátszottuk a játékainkat és így sikerült győzelemre vezetnünk a csapatot. Szép volt csajok! Hajrá NEKA!

Lány U17:

Érd-NEKA 16-41 (9-24)

NEKA: Szilágyi, Hornyák (kapusok)- Mihály 5, Seres, Polákovics 1, Fazekas 4, Kiss M.1., Lavaj 1, Katona 5, Nagy B.5, Szebeni 3, Molnár F. 3, Sipos 1 Jelena 6, Kriston 6 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

7m: 7/5, ill. nem volt

kiállítások: 2 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 0-7,12.p: 1-13, 19.p:4-17, 26.p: 6-21, 38.p: 10-28, 47.p: 14-33, 54.p: 16-37

Kiss Szilárd: Nagyon erős kezdés után alábbhagyott a koncentráció, örültünk, hogy két játékosunk újra játszott! Fejlődünk és megyünk tovább!

Szilágyi Panna: A meccset jól kezdtük, már az első percekben el tudtunk szakadni az ellenféltől. Védekezésben voltak kisebb-nagyobb hibáink, de azokat később tudtuk javítani. Tudtunk gyakorolni védekezésben és támadásban is. A mérkőzés végére egy nagyobb különbséget sikerült kialakítanunk. Gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!

Hornyák Anna: Összeszedetten kezdtük a játékot, de egy kis idő után nagyon sok lett a technikai hibánk, ezek ellenére nagyra tudtuk növelni az előnyünket. A második félidőben feljavult a védekezésünk, és még több gól született. Mindenki játszott ezen a meccsen, jó gyakorlási lehetőség volt a jövő heti Siófok elleni rangadónkra. Gratulálok a csapatnak. Megyünk tovább! Hajrá NEKA! ❤️