24

Értékes idegenbeli győzelmek

2022. szeptember 07, szerda 21:19 | Utánpótlás

Három mérkőzéssel folytatódtak az utánpótlás bajnokságok, a lányok Siófokon nyertek, míg fiú U16-os csapatunk a PLER ellen szerzett két pontot Budapesten. A dr. Woth Péter által irányított U19-es lányok a félidőben öt góllal vezettek, ám a szünet után a nagyszerű védekezésnek köszönhetően mindössze öt gólt kaptak, így 36-16-ra győztek és két mérkőzés után hibátlanul vezetik a tabellát. Lány U17-es csapatunk remekül kezdett Siófokon, magabiztos játékkal, nyolcgólos előnnyel várhatták a folytatást a félidőben. Szünet után sort cserélt Kiss Szilárd, és az 57. percben egyenlítettek a hazaiak. Ekkor azonban a boglári fiatalok jobban hajráztak és végül két góllal, 32-30-ra megnyerték a találkozót. A fiú U16-os együttes a PLER elleni rangadón aratott 29-25-ös sikert.

LU19 I.osztály-Nyugat, 2.forduló

Siófok, Munkacsarnok

Siófok KC - NEKA 16-36 (11-16)

Játékvezetők:Antal Ákos, Antalné Renner Irén

NEKA: Horváth Sz., Csendes B., (kapusok), Mórocz F. 2, Zakor Á., Faragó L. 4, Berei K. 7, Hengl S. 1, Csamangó L. 1, Petruska D. 1, Kapu Zs. 4, Kazeem A. 3, Giricz L. 2, Pálmai L. 3, Keceli-Mészáros R. 2, Csamangó N. 6, - vezetőedző: dr. Woth Péter

Hétméteresek:6/4, ill. 2/2

Kiállítások:8 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 10.p: 3-5, 17.p: 5-9, 22.p: 6-11, 28.p: 9-15, 39.p: 12-19, 43.p: 13-22, 50.p: 15-29, 57.p: 15-33, 59.p: 15-34

MESTERMÉRLEG:

dr. Woth Péter:„A fegyelmezettségünk eredményeképpen a mérkőzés utolsó negyedében már felszabadultan játszhattunk.”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Horváth Szofi: Az első félidőben előnyre tettünk szert és ezt tartani is tudtuk kemény védekezéssel.  A második félidő elején növelni tudtuk a gólkülönbséget és teljesen irányitani tudtuk a mérkőzés hátralevő részét. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!”

Csendes Bella: A mai mérkőzést jól kezdtük, ez a védekezésünkön és a támadásunkon is meglátszott. Ebbe a meccsbe ma belefértek apró hibák/pontatlanságok, amelyekből majd a későbbiekben is tudunk tanulni. A végére kialakult 20 gólos különbség mindenképp okot adhat az örömre hiszen a csapatunk ma összeszedetten játszott!Gratulálok mindenkinek megyünk tovább! Hajrá NEKA!:

LU17 I.osztály-Nyugat, 2.forduló

Siófok KC - NEKA 30-32 (10-18)

NEKA: Hornyák A., Szilágyi P. (kapusok), Gera V., Mihály H., Seres L. 2, Polákovics R. 1, Mórocz F. 3, Fazekas V. 5, Pónya R., Kapu Zs. 6, Katona L., Bali B. 3, Pálmai L. 4, Keceli-Mészáros R., Sipos A. 7, Kriston K. 1, - vezetőedző: Ifj.Kiss Szilárd

Hétméteresek:4/4, ill. 6/6

Kiállítások:6 perc, ill. 12 perc

Eredmény alakulása:10.p: 3-6, 17.p: 6-11, 22.p: 8-14, 28.p: 10-18, 39.p: 17-22, 43.p: 21-24, 50.p: 25-27, 57.p: 30-30, 59.p: 23-31

Ifj.Kiss Szilárd:„Az első félidőben, jól játszottunk, a félidei teljes sorcsere után egy rutintalanabb csapat játszott, akiktől többet vártunk. A mérkőzés hasznos volt, a Siófok a második félidőben jól játszott. Örülünk a győzelemnek, hiszen az ellenfél nyáron alaposan megerősödött.”

Sipos Angéla: „A meccset jól kezdtük, fejben ott voltunk, ezzel sikerült előnyt kialakítanunk a technikai hibák ellenére is. A második félidőben kicsit szétestünk, de a végjátékra sikerült ismét összeszedni magunkat. Gratulálok a meccshez mindenkinek! Hajrá NEKA!”

Fazekas Virág: „Jól kezdtünk a mérkőzést, úgy gondolom nagyszerű első félidőt produkáltunk. Sajnos a második félidőben sok hibával játszottunk, így az Siófok fel tudott zárkózni. A végjátékban mi bizonyultunk a jobbnak, nagy akarattal meg tudtuk nyeri a meccset. Gratulálok a lányoknak! Hajrá NEKA!”

Fiú U16 I. osztály-Nyugat – 2. forduló

PLER-Budapest – Nemzeti Kézilabda Akadémia 25–29 (11–17)

Sportkastély – Budapest 170 néző

Vezette: Ihász Ajtony Adrián, Szántó Tamás

PLER-Budapest:Kárpáti Z. (kapus) – Miltényi M. 6 (1), Molnár S. 6, Brucker K. 5, Sánta D. 2, Szoyka B. 2, Bencze B. 1, Béni M. 1, Magyari N. 1, Teuer A. 1, Bai R., Mátrai K., Pető B., Szabó Á., Ürmös D. – vezetőedző: Laurencz Szabolcs

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Stefan L. 8, Pál Sz. 5, Kollár B. 4, Rácz-Kovács K. 4, Boldog B. 3, Hulló Á. 1, Hunyadvári Á. 1, Kovács B. 1, Peller B. 1, Vandra M. 1, Házi I., Kató B., Kun B., Szilágyi T. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Az eredmény alakulása: 4.p.: 2-3; 7.p.: 4–3; 10.p.: 4–6; 12.p.: 5–7; 18.p.: 8–13; 23.p.: 9–16; 30.p.: 12–18; 38.p.: 17-25; 46.p.: 22–27; 50.p.: 25-29.

Hétméteresek: 2/1, illetve 0/0

Kiállítások: 0 perc, illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG

Gazdag Tibor: Rangadóhoz méltóan motiváltak voltunk az egész mérkőzésen és örömteli, hogy csapatként tudtunk működni végig. A védekezésünk nagyon pozitív volt, aminek az eredménye, hogy sok labdát tudtunk szerezni, ebből könnyű gólokat szereztünk. A mérkőzés végén a túlzott akarás kapkodásba ment át, emiatt a nagy előnyünk kevesebbre olvadt. Összességében végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést, gratulálok a csapatomnak a győzelemhez.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Boldog Balázs: A meccs elejét góllal kezdtük, ami lendületet adott számomra is és a csapat számára is a további küzdéshez. Szinte végig vezettünk, játékunk egyre összeszokottabb és gördülékenyebb. Jó úton indultunk el ebben a szezonban, köszönhető ez az edzőinknek és a kapusainknak, akik szintén kitűnőek voltak ezen a meccsen is. Van még hova fejlődnünk, de együtt ez sikerülni fog. Elégedett vagyok a mai nappal, nagyot küzdöttünk a sikerért. Bizakodva várjuk a szezon következő meccseit. Szép volt fiúk!

Stefan Lepir: A meccset fegyelmezetten kezdtük és előnyre tudtunk szert tenni, amit fokozatosan tudtunk növelni. Gratulálok a csapatnak!

fotó: Farkas Anita