28

Értékes pont Pécsről

2021. február 28, vasárnap 19:55 | Utánpótlás

A NEKA férficsapata ledolgozta hétgólos félidei hátrányát és végül 26-26-os döntetlenre végzett a Pécsi VSE otthonában az ifjúsági II. osztályú bajnokságban. A mieink az első játékrészben nem tudták megállítani a hazaiak rohamait, de a szünetet követően hatalmas küzdeni akarással felzárkóztak és végül egy ponttal tértek haza. Lehőcz Zoltán együttese továbbra is vezeti a tabellát.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 14. forduló

Pécsi VSE – Nemzeti Kézilabda Akadémia II. 26–26 (18–11)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Hullmann Béla, Weinert Gergő

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.: Radvánszki A., Széll R. (kapusok) – Kun D. 9 (1), Kanyó B. 5, Bodnár Bence 3, Dezső D. 3, Terjék R. 2, Bodnár Bálint 1, Horváth D. 1, Nyéki I. 1, Schmidka D. 1, Bali B., Kiss M., Kranjec B., Tóbiás A., Viski Sz. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása:

4.p.: 1–2; 9.p.: 5–4; 17.p.: 10–4; 22.p.: 12–8; 26.p.: 15–8; 32.p.: 19–12; 36.p.: 19–16; 41.p.: 22–18; 50.p.: 24–22; 58.p.: 24–25

Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1

Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc

Lehőcz Zoltán: Nagyot küzdöttünk az egy pontért, elsősorban magunkkal, másodsorban az ebben a bajnokságban talán legerősebb ellenféllel szemben. Kicsit egyébként is harcban állunk mostanában magunkkal, többeknél úgy érzem, önbizalomhiánnyal küzdenek, aminek nem teljesen értem az okát. Remélem, a második félidőből közülük páran tudnak meríteni és magukkal ragadják a többieket is. Van ilyen minden csapat életében, hogy nem megy minden magától, ilyenkor kell karaktert mutatni, felvenni a munkásruhát és a művészkedés helyett feltépni a parkettát. A második játékrészben ebből kaptam vissza valamit, ezért összességében rászolgáltunk erre a nagyon értékes pontra.

Dezső Domonkos: A mérkőzés első félidejében nem voltunk fegyelmezettek, nem sikerültek a játékaink, ami az eredményben is nagyban meglátszott. A fordulás után hétgólos hátránnyal álltunk bele a folytatásba, a védekezésünket helyre tettük és ezzel arányosan a támadásunk is jobban ment. Lassan zárkóztunk fel, majd a végjátékban egy-két kihagyott helyzet után egy döntetlent sikerült kiharcolni. A második félidőben tanúsított helytállásért gratulálok a csapatnak!

Kanyó Botond: Rosszul kezdtük el a meccset, sok technikai hibát vétettünk, illetve az ellenfél is jobban fel volt pörögve, így mínusz hét gólról kezdtük a második félidőt. Nagy küzdéssel sikerült egy pontot szereznünk.

Széll Roland: Az első félidőben hagytuk, hogy elmenjen az ellenfél, sokat hibáztunk, de a második félidőben sikerült felzárkóznunk és nagy nehezen sikerült döntetlenre ki hoznunk. Gratulálok a csapatnak szép harc volt.

fotó: Farkas Anita