26

Értékes pontok Pécsről

2022. szeptember 22, csütörtök 21:51 | Utánpótlás

Negyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte a NEKA U18-as fiúcsapata, amely a Pécs otthonában nyert 27-22-re. A mieink a félidőben már három góllal vezettek, ám a hazaiak egyenlítettek és a második félidőben sem adták fel. A stabil védekezésnek köszönhetően fontos két ponttal térhetett haza Lehőcz Zoltán együttese.

Fiú U18. I. osztály-Nyugat – 4. forduló

Pécsi Sport Nonprofit Zrt. – Nemzeti Kézilabda Akadémia 22–27 (12–15)

Pécs, Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Gajnok Liliána, Rosenberger Rita

Pécsi Sport Nonprofit Zrt.:Hegedüs T., Varga B. (kapusok) – Solti M. 9 (2), Várnagy M. 6, Jauck P. 4, Elekes B. 1, Lieber D. 1, Vida L. 1, Czibók M., Jani M., Kaáli Nagy H., Ruppert L., Szárszó Sz., Örlős B. – vezetőedző: Tóth János

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Széll R., Vida R. (kapusok) – Csanálosi R. 7, Lendvai Sz. 7, Janowszky S. 4 (1), Juraskó M. 2, Kiss M. 2, Tóbiás A. 2, Rotter Zs. 1, Szabó L. 1, Vida G. 1, Brucker B., Császár Á., Héjjas B., Sikler K., Zakor Z. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–6; 9.p.: 4–10; 19.p.: 8–11; 22.p.: 9–14; 26.p.: 12–14; 33.p.: 15–15; 40.p.: 15–17; 48.p.: 17–20; 53.p.: 20–22; 58.p.: 22–25

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1

Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc

Lehőcz Zoltán: Nagyon örülünk, hiszen értékes két pontot szereztünk egy olyan csapat otthonában, amely ellen biztos vagyok benne, hogy minden riválisunk meg fog szenvedni. Szerencsére jól kezdtük a találkozót, ugyanakkor nem sikerült eldöntenünk a mérkőzést akkor, amikor megtehettük volna, ehelyett könnyelmű hibákkal felhoztuk az ellenfelet. Ezt követően sajnos megmutatkozott, hogy ritkán kerülünk krízishelyzetekbe, így amikor kiderült, hogy a Pécs nem adja könnyen magát, rendkívül elbizonytalanodtunk és a támadójátékunk minősége is messze elmaradt a megszokottól. Szerencsére a védekezésünk és a kapusteljesítményünk mindvégig stabil maradt, ami pedig elég tartást adott ahhoz, hogy a magunk javára fordítsuk a csatát.

Széll Roland: Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatnak, hogy helytálltunk a Pécs elleni meccsen. Védekezésünk nagyon jó volt míg támadásban kevésbé mondható el ez, de mindig van hová fejlődni. Szóval csak így tovább fiúk, hajrá NEKA!

Lendvai Szabolcs: A meccset lendületesen kezdtük. Volt egy kisebb mélypontunk, amikor az ellenfél elkezdett felzárkózni. Az előnyünket tudtuk tartani a meccs végéig és így sikerült ezt a találkozót megnyerni.

fotó: Farkas Anita