28

Évzáró siker idegenben

2021. november 25, csütörtök 21:07 | Utánpótlás

Idei utolsó mérkőzését játszotta le a NEKA II. a női ifjúsági I. osztályú bajnokságban, ahol 36-19-re nyert a SZISE otthonában. A mieink 12 fős kerettel utaztak el a mérkőzésre, de így is magabiztos sikert arattak és valamennyi mezőnyjátékosunk góllal járult hozzá a sikerhez. Dr. Woth Péter együttese mindössze a NEKA I. csapatától szenvedett vereséget az első fordulóban, ezt követően azonban valamennyi találkozóját két ponttal zárta, így 18 ponttal várja a folytatást.

Női ifjúsági I. osztály:

SZISE-NEKA II.  19-36 (9-18)

V: Pávlics, Sipos

NEKA 2: Horváth Sz., Szilágyi (kapusok)-, Pap 3, Forgács 1, Faragó 3/2, Berei 5, Hengl 6, Csamangó L.2, Petruska 4, Kazeem 3/1, Giricz 3, Nagy N. 6/1

7m: 1/1, ill. 4/4

kiállítások: 2 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 3.p:1-3, 15.p: 5-9, 21.p: 6-13, 26.p: 9-15, 34.p: 10-19,42.p: 12-24, 49.p: 15-29. 58.p: 17-34

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Mentegetőzhetnénk, hogy szokatlan időben volt a meccs, csúszott a pálya, hideg volt a csarnokban, ezért voltunk tompábbak, de egy ilyen gólkülönbségű győzelmet nem kell megmagyarázni. Ez volt az utolsó ifi meccsünk 2021-ben, ezért délutántól már a szezon második felére készülünk. Tavasszal a legfontosabb célunk, hogy minél tovább megőrizzük a tabellán elfoglalt pozíciónkat.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Berei Krisztina: A mérkőzés első félidejében hamar el tudtunk lépni az ellenféltől, de sokszor szétszórtak voltunk, ennek eredményeképpen sok eladott labda is jellemezte a játékunkat. De emellett nagyon jól védekeztünk és kihasználtuk helyzeteink többségét. A második félidőben a támadásunk és védekezésünk is összeállt, ezért sok lerohanásgólt tudtunk szerezni. A viszonylag sok hiba ellenére nagy gólkülönbséggel nyertünk. Gratulálok a 2 ponthoz, hajrá NEKA!

Szilágyi Panna: A meccset jól kezdtük, de az elején voltak kisebb hibáink. A védekezés fegyelmezett volt az egész meccs alatt. A félidő végére sikerült egy nagyobb előnyt kialakítani, amit a második félidőben sikerült tovább növelni. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!❤️