18

Felemás NB II-es játéknap

2023. március 19, vasárnap 19:41 | Utánpótlás

Női NB II-es csapatunk magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Nagykanizsa ellen úgy, hogy a keret szinte minden játékosa egy nappal korábban ifi bajnoki mérkőzést játszott.A lányok továbbra is vezetik a tabellát. A NEKA U23-as fiatal csapata a PEAC otthonában szenvedett hétgólos vereséget.

NB II Dél-Nyugat

NEKA U22-Tungsram 36-22 (22-12)

V: Bien, Szücs

NEKA U22: Csendes, Horváth Sz. (kapusok),- Mentes 4, Boros, Faragó 3/1, Berei, Dézsi 9, Hengl, Csamangó L.5, Petruska 4, Lavaj, Kazeem 1, Csamangó N.8, Sipos 2, Fürdök – vezetőedző: dr. Woth Péter

7m: 4/3, ill. 5/4

kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 3-3, 12.p: 8-6, 19.p: 15-925.p: 21-10, 38.p: 25-14, 49.p: 30-17, 54.p: 33-20

Mestermérleg:

Dr. Woth Péter: Nem túl magas színvonalú mérkőzésen, magabiztos győzelem született.

Játékos szemmel:

Dézsi Nikol: A mérkőzést jó tempóban kezdtük, sok lerohanással, amiket gólra tudtunk váltani. Védekezésben sem hibáztunk sokat, így a félidő végére már nagyobb előnyre tettünk szert. A 2. félidőben folytatni tudtuk a gyors játékot, és még pár góllal növelni tudtuk a különbséget. Gratulálok a csapatnak!?

Csendes Bella: A tegnapi meccsünk után kicsit fáradtan mentünk bele a mai a mérkőzésbe, de úgy gondolom, ez a játékunkon nem mutatkozott meg. Szépen kialakított helyzeteinket érvényesítettük és védekezésben is helyén volt a falunk. Gratulálok a győzelemhez mindenkinek! Hajrá NEKA❤️

NBII Férfi Dél-nyugat – 15. forduló

PEAC – Nemzeti Kézilabda Akadémia U23 33 – 26 (19–13)

Pécs, Egyetemi Sportcsarnok, 47 néző

Vezette: Kovacsik Gábor, Polgár Csaba

PEAC: Bordás G., Gubicza I., Stavri G. (kapusok) – Dainese N. 9, Forgács D. 9 (1), Trischler M. 5, Szép M. 4 (2), Gelb V. 2, Beck M. 1, Gyéresi A. 1, Lipótzy M. 1, Somogyvári A. 1, Papp B., Vajda K. – vezetőedző: Papp László

Nemzeti Kézilabda Akadémia U23: Győri N., Széll R. (kapusok) – Kiss M. 7 (2), Szabó L. 4, Tokodi D. 3, Angebrandt Á. 2, Benain A. 2, Csanálosi R. 2, Varga B. 2, Bodnár B. 1, Faluba F. 1, Sikler K. 1, Zakor Z. 1, Juráskó M., Tóbiás A., Pintér D. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 3.p.: 1–1; 9.p.: 4–2; 16.p.: 9–6; 22.p: 14–10; 28.p: 17–12;

34.p.: 22–15; 40.p.: 26–19; 49.p.: 28–24; 56.p.: 32–26;

Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc

fotó: Farkas Anita