29

Fölényes idegenbeli siker

2022. április 23, szombat 00:16 | Utánpótlás

Magabiztosan nyert a NEKA csapata a Pénzügyőr otthonában, a mieink a fiú U16-os bajnokság pénteki játéknapján 44-25-re diadalmaskodtak. Szobol Zsolt együttese a szünetben már tíz góllal vezetett, végül fölényes győzelmet aratott és öt fordulóval a pontvadászat vége előtt őrzi negyedik helyét a tabellán.

Fiú U16 I. osztály – 21. forduló

Pénzügyőr SE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 25–44 (13–23)

Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Doleschall Áron, Kozma Attila

Pénzügyőr SE: Kádi B., Tóthpál M. (kapusok) – Kiss B. 8 (2), Kovács Marcell 5, Hartai V. 3, Kovács Marcel 3, Tóth–Draskovich M. 3 (1), Töreki Zs. 2, Rudolf L. 1, Fülöp T., Germann R., Pataki P., Szőri Zs. – vezetőedző: Karvalics Tamás

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Héjjas B. 7 (1), Szladovics B. 7 (1), Ambrus Z. 5, Tóth B. 5, Kollár B. 4, Elekes K. 3, Szabadi M. 3, Zakor Z. 3, Pál Sz. 2, Peller B. 2, Császár Á. 1, Rotter Zs. 1, Vandra M. 1, Erdős Cs. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3–2; 8.p.: 3–6; 13.p.: 5–11; 16.p.: 9–11; 18.p.: 9–16; 29.p.: 15–27; 32.p.: 17–31; 40.p.: 20–34; 47.p.: 24–39

Hétméteresek: 5/3, illetve 2/2

Kiállítások: –, illetve 12 perc

MESTERMÉRLEG

Szobol Zsolt: A mérkőzés elejétől fegyelmezetten kézilabdázott a csapat, az időnként jól működő védekezésekből könnyű gólokat tudtunk szerezni. Az ellenfél felállt védelme ellen is hatékonyan tudtunk támadni, gyors és szervezett volt a támadójáték. Örülök, hogy mindenki kellő időt tudott a pályán tölteni, s tudott is élni a kapott lehetőséggel.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Tóth Bence: Az elejétől kezdve nagyon összeszedett volt a csapat sokat dolgoztunk védekezésben és támadásban is. Nagyon összeszedettek voltunk, így több góllal el tudtunk menni. Gratulálok a csapatnak.

fotó: Farkas Anita