18

Fontos győzelem a kínai válogatott ellen

2024. május 04, szombat 17:30 | Utánpótlás

A négyesdöntőbe-jutás szempontjából nagyon fontos győzelmet aratott a Kínai B válogatott ellen a NEKA U19-es leánycsapata az I. osztályú kézilabda-bajnokság Nyugati csoportjának 24. fordulójában. Zsadányi Sándor egylete jelenleg a final fourt érő második helyen áll a bajnokságban, s ha a zárójátéknapon legyőzi a Csepelt, akkor beteljesülhet az együttes nagy álma, azaz ott lehet a rájátszásban.

Leány U19, I. osztály – Nyugati csoport, 24. forduló

Kínai B válogatott–NEKA 26–29 (14–12)

Székesfehérvár, Széna téri Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: ifj. Rácz László, Varasdi Levente Zoltán.

Kínai B válogatott: Sun, Yang C., Li (kapusok) – Pan 1, Zhuo, Liu Z., Liang 1, Shi 6, Hou 2, Yang Y., Wang J., Wang X. 1, Liu X. 6 (1), Zhuang 9. Vezetőedző: Sun Laimiao.

NEKA: Zaj, Szilágyi (kapusok) – Mihály 3, Varga D., Seres 4, Fazekas 4, Bozsodi, Kapu 1, Katona 4, Pálmai 3 (1), Keceli-Mészáros 8 (2), Körtvélyesi, Molnár F., Sipos 1, Jelena, Kriston 1. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 3/1, illetve 4/3. Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3, 10. perc: 5–6, 15. perc: 7–9, 22. perc: 8–11, 27. perc: 11–11, 32. perc: 14–13, 40. perc: 18–18, 45. perc: 22–22, 52. perc: 23–25.

Zsadányi Sándor: – Olyan volt ez a meccs, mint az évünk. Nehezen indult, de a vége egészen kerek lehet. Nagyon megérdemlik a gyerekeink, hogy final fourba legyenek ebben az évben is. Ugyan ezt kívülről nem látják, de nagyon sokat dolgoznak nap mint nap, mindenki a maga szintjén. Maximálisan megérdemlik! Gratulálok a lányoknak és köszönöm Nekik!

Fazekas Virág: – Ez a meccs jól jellemezte az évünket, rosszul kezdődött és nehéz volt, de együtt megcsináltuk. Nagy gratula mindenkinek.

Keceli-Mészáros Renáta: – Nehezen kezdtük az első félidőt támadásban és védekezésben is. A második játékrész elején aztán jól kezdtünk a kapuban, nagy bravúrjaink voltak, amiket gólokkal köszöntünk meg. Kialakult egy háromgólos előny, amit jól tartottunk. A végjátékban higgadtan, s az emberfogásos védekezést is jól kezelve játszottunk. Nagyot küzdött az együttesünk és mindenki hozzátett valamit. Gratulálok a csapatnak.