27

Fontos négy pont Komlóról

2022. szeptember 09, péntek 21:18 | Utánpótlás

Ma Komlón szerepelt a NEKA két fiú utánpótláscsapata, és mindkét együttes fontos két ponttal tért haza. A komlói párharcok mindig igazi rangadónak számítanak, ezúttal is igazi presztízsmeccsek alakultak ki. Kopornyik Zsolt U20-as gárdája hétgólos hátrányt ledolgozva, izgalmas végjátékot nyert meg, így végül 35-34-re győzött. Kovács Tamás ezúttal is tarthatatlan volt, és 15 gólt szerzett. Az U18-as fiúk magabiztosan, 36-23-ra diadalmaskodtak, Lehőcz Zoltán játékosai különösen a második félidőben nyújtott védekezésüknek köszönhetően zártak eredményesen.

FU20 I. osztály-Nyugat – 2. forduló

Sport36–Komló – Nemzeti Kézilabda Akadémia 34–35 (18–18)

Komló, Városi Sportközpont, 100 néző

Vezette: Csányi Tibor, Gadányi Tibor

Sport36 –Komló: Fekete B., Lévay B. (kapusok) – Varga Sz. 12 (6), Bazsa V. 7, Kovács D. 6, Tóth L. 4, Tóth G. 3, Begovácz M. 2, Baksa D., Földvári K., Hegedüs B., Hiegl Zs., Horváth L., Kugelmann Zs., Pataki B., Vicze Á. – vezetőedző: Péter Szabó Dávid

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Kovács T. 15 (2), Bodnár Bálint 5, Bali B. 4, Tokodi D. 3, Faluba F. 1, Szabó L. 1, Tóbiás A. 1, Varga B. 1, Viski Sz. 1, Angebrandt Á., Nyéki I., Pintér D., Viski Sz. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 6.p.: 5–1; 11.p.: 11–4; 15.p.: 12–6; 19.p.: 12–10; 22.p.: 15–11; 25.p.: 15–14; 36.p.: 20–22; 42.p.: 24–23; 46.p.: 25–25; 48.p.: 28–25; 52.p.: 31–27; 58.p.: 34–32

Hétméteresek: 7/6 illetve 2/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 14 perc

Piros lap: Kanyó Botond (NEKA – 55.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Kopornyik Zsolt: Már második alkalommal fordul elő velünk, hogy a kezdésnél beragadunk, a mérkőzés nagy részét a jól felkészített Komló irányította, de játékosaink hatalmas küzdeni akarásról és csapategységről tettek tanúbizonyságot. Nagyobb felelősségvállalásra lesz szükség a későbbiekben, úgy érzem, a szerencse ma mellénk állt. Dolgozunk tovább, rengeteg javítanivalónk van támadásban és védekezésben egyaránt, a fiataloknak még tanulniuk kell ezt az osztályt. Gratulálok a csapatomnak, rendkívül nagyot harcolva sikerült két pontot szereznünk. Néhány egyéni teljesítmény lendített át minket a holtponton.

Angebrandt Ákos: Tudtuk, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, és sajnos ez így is lett, egy nagyon rossz kezdést produkáltunk. Aztán a csapat összekapta magát és mind védekezésben, mind támadásban tudtunk előre menni és faragni a hátrányból. A második félidőt nagy motivációval kezdtük meg, voltak védekezési hibák és így könnyen gólokat lövettünk az ellenféllel. Végül fantasztikus végjátékot nyertünk meg. Dolgoznunk kell még nagyon sokat, de gratulálnék a csapatnak és a szenzációs 15 gólos Kovács Tamásnak!

Győri Nándor: A héten nem voltunk nagyon koncentráltak edzésen, nem tudtunk elég jól felkészülni a Komlóra, ez meg is látszott az első 10-15 percen. A 15. perctől feljavult a védekezésünk és a támadásunk is egyaránt, ezért a félidőre döntetlen volt az állás. A második félidő elején egy kis előnyre tettek szert, amit nem igazán tudtunk megfordítani. Ha támadásban csináltunk jót, akkor védekezést rontottuk el és ez így volt fordítva is. De hatalmasat küzdve egy góllal megnyertük a mérkőzést. Gratulálok az egész csapatnak és az ellenfélnek is!

Bodnár Bálint: A mérkőzést nagyon rosszul kezdtük, sok volt a labdavesztés és a védekezésünk sem volt jó. A második félidőben próbáltunk visszakapaszkodni, amivel egy izgalmas vígjátékot tudtunk elérni, végül megfordítottuk az eredményt és fontos győzelmet arattunk.

FU18 I. osztály-Nyugat – 2. forduló

Sport36–Komló – Nemzeti Kézilabda Akadémia 23–36 (14–17)

Sport36–Komló: Szilágyi Z., Posta B. (kapusok) – Pataki B. 9 (1), Hónig M. 5, Bálint N. 3, Vincze Á. 3, Kugelmann Zs. 2, Tóth Cs. 1., Baksa Á., Deme D., Rappál A., Tamás D., Visnyei D., Vudi Á. – vezetőedző: Nagy Zoltán

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Széll R. (kapusok) – Brucker B. 8, Lendvai Sz. 6, Janowszky S. 5 (1), Rotter Zs. 5, Ambrus Z. 2, Héjjas B. 2, Sikler K. 2, Zakor Z. 2, Beregi M. 1 (1), Csanálosi R. 1, Juráskó M. 1, Tóbiás A. 1., Erdős Cs., Vida G. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 5.p.: 3–3; 12. p.: 3–8; 18.p.: 8–10; 21.p.: 8–12; 26.p.: 12–13; 34.p.: 16–19; 41.p.: 16–22; 45.p.: 19–23; 53.p.: 19–30; 55.p.: 21–31

Hétméteresek: 1/1 illetve 2/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Lehőcz Zoltán: „Bár az eredmény magabiztos győzelmet sugall, sokáig szenvedtünk, elsősorban a saját játékunk miatt. Úgy érzem, az elmúlt hetek jó eredményei kissé elkényelmesítettek bennünket, ezért nem a kellő hőfokon kezdtük a mérkőzést. Ebből tanulnunk kell, messze nem tartunk ott, hogy ezt megengedhessük magunknak. A mai találkozó is megmutatta, hogy sok dolgunk van még. Ettől függetlenül örömteli, hogy a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, köszönhetően annak, hogy a második félidőben egy-egy periódusban javult a védekezésünk.”

Rotter ZsoltA mai mérkőzést gyengén kezdtük, ennek köszönhetően szoros volt az első félidő. A második játékrészre összeszedtük magunkat, felkeményedett a védekezés, koncentráltak voltunk. Ez nyomást helyezett az ellenfélre, amely már nem bírta a tempót, így alakult ki a tizenháromgólos győzelem.

Beregi Márk: Nehezen kezdtük a mérkőzést, de aztán egész jól sikerült belerázódnunk. Nehéz küzdelmes találkozó volt, összességében sikerült teljesítenünk az edzőnk által kapott feladatokat. Gratulálok a csapatnak!

Brucker Balázs: Egy magos hő fokú meccset játszottunk, sok hibával, de percről percre tudtuk javítani a pontatlanságokat, így növelni tudtuk az előnyt, amit az eredmény is mutat. Gratulálok a csapatnak!

fotók: Farkas Anita