28

Fontos párharcokat nyertünk Füreden

2023. március 16, csütörtök 20:04 | Utánpótlás

Újabb lépést tettek a NEKA fiúcsapatai a rájátszásba kerülésért, hiszen 2-2 ponttal tértek haza a BFKA Balatonfüred otthonából. U20-as együttesünk négygólos sikerrel zárt, Kopornyik Zsolt együttese így továbbra is hibátlanul, hat pont előnnyel vezeti a tabellát. Lehőcz Zoltán tanítványai nagy csatában, 27-26-ra nyerték meg a presztízscsatát és az U18-as pontvadászatban is a mieink állnak az élen.

FU20-as bajnokság,

BFKA Balatonfüred – NEKA 25-29 (11-13)

NEKA: Győri N. 2, Radvánszki A., Szabó L., Csanálosi R., Faluba F. 6, Deák Á. 4, Tokodi D. 1, Varga B. 2, Pintér D., Angebrandt Á., Dömötör Á. 3, Viski Sz. 4, Bodnár B., Benain A. 2, Tóbiás A. 1, Lendvai Sz. 4 – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Hétméteresek: 2/1, illetve -

Kiállítások: 4, illetve 6 perc

Eredmény alakulása: 10. perc 5-5, 17. perc 5-10, 30. perc 11-13, 40. perc 14-19, 44. perc 16-24, 51. perc 20-28,

FU18-as bajnokság, 18. forduló:

BFKA Balatonfüred – NEKA 26-27 (11-14)

Játékvezetők: Papp, Vandróczky

NEKA: Széll R., Gulyás Sz., Vida R. (kapusok), Sikler K. 1, Kiss M. 5, Szabó L. 3, Csanálosi R. 4, Brucker B. 2, Császár Á., Hajzer D. 1, Szabadi M. 1, Janowszky S. 1, Zakor Z. 1, Rotter Zs. Juráskó M. 2, Lendvai Sz. 6 – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3

Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc

Eredmény alakulása: 9. perc 5-5, 17. perc 6-10, 25. perc: 9-11, 32. perc 12-15, 35. perc 12-19, 42. perc 16-21, 47. perc: 18-24, 60. perc 26-26

Lehőcz Zoltán: A csapat megérdemelte, hogy ezúttal a szerencse is mellé álljon, mert sokat dolgozott és dolgozik érte. MINDEN egyes játékosomra büszke vagyok, aktuális teljesítménytől függetlenül, remélem ezt ők is tudják. Nehéz hetek jönnek, amihez az EGÉSZ csapatra szükség van. Harcra fel!

Csanálosi Richárd: A mérkőzés elején tudtuk, hogy egy nagyon szívós ellenfél ellen fogunk játszani, de szerencsére az első félidőben sikerült betartani az edzői utasítást és így a félidőben vezetést szereztünk. A második félidőre elfáradtunk fejben és sok butaságot követtünk el, így az ellenfél felzárkózott, de a végén sikerült megnyerni a meccset! Gratulálok az ellenfélnek és a saját csapatmnak is! Megyünk tovább!

Hajzer Dávid: A meccset jól kezdtük, a jó védekezésnek köszönhetően tudtunk szerezni egy kisebb előnyt. A félidő után több technikai hibánk volt, így az ellenfél visszajött a meccsbe, de a végjátékban nyugodtabbak voltunk, így megnyertük a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak!

Vida Rókus: A mérkőzést jól kezdtük, ami meglátszott a félidőben. A meccs második felében több hibát is elkövettünk és sikerült felzárkózniuk, de a meccs végéig küzdöttünk és ennek hála sikerült győznünk. Gratulálok a csapatnak!

fotók: Farkas Anita