26

Gólzáporos hazai győzelem

2022. április 30, szombat 15:03 | Utánpótlás

A már bajnok NEKA csapata hazai pályán 45-20-ra nyert az Ajka ellen a férfi ifjúsági II. osztályban. Ellenfelünket dicséret illeti a tisztes helytállásért, hiszen a ballagások és egyéb elfoglaltságok miatt nyolcfős kerettel érkeztek, ráadásul egyik kapusuknak a mezőnyben kellett játszania. Mindkét fél komolyan vette a találkozót, amely így sportszerű párharcot hozott.

Ifjúsági II. osztály-Nyugat – 20. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia II. – KK Ajka 45–20 (26–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 40 néző

Vezette: Gilitsch Gergő, Székely Zoltán

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.: Csányi P., Széll R. (kapusok) – Csanálosi R. 9, Deák Á. 8, Janowszky S. 7, Varga B. 6, Juráskó M. 4, Faluba F. 2, Héjjas B. 2, Kiss M. 2, Tömöri D. 2, Beregi M. 1, Erdős Cs. 1, Sikler K. 1, Lendvai Sz., Tóbiás A. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

KK Ajka: Almás L. (kapus) – Zsáki Á. 8, Goda K. 7, Pointner K. 2, Erős M. 1, Peternincs B. 1 (1), Szücs B. 1, Zsáki O. – vezetőedző: Poór Tamás

Az eredmény alakulása: 5.p.: 3–1; 8.p.: 7–2; 11.p.: 12–3; 18.p.: 16–6; 23.p.: 23–10; 34.p.: 28–13; 46.p.: 36–15; 51.p.: 40–17; 57.p.: 42–19

Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc

Lehőcz Zoltán: Azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Az elejétől kezdve komolyan vettük a találkozót, s jókedvűen, felszabadultan játszottunk. Örülök annak, hogy mindenki megfelelő mennyiségű játékpercet kapott, s ezzel sikerült is élniük a srácoknak.

Tömöri Dávid: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést gyors lerohanás-gólokkal hamar előnyt tudtunk szerezni, így a félidőre már több gól mehettünk. A második félidőben is összeszedett volt a védelmünk és folytattuk a gyors lerohanás gólokat. Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez!

Beregi Márk: Gyorsan, harcosan kezdtünk az elejétől koncentráltan játszottunk, ami mögött jó volt a kapusteljesítmény is, így a sok gyors gólnak köszönhetően hamar elléptünk az ellenféltől, és ezt az előnyt a végéig növelni tudtuk. Gratulálok mindenkinek!