25

Gólzáporos hazai siker

2021. március 26, péntek 20:43 | Utánpótlás

Magabiztosan, 42-27-re nyert a NEKA férfi NB I/B-s csapata a PEAC ellen, ezzel a mieink megerősítették vezető helyüket a tabellán. Sótonyi László vezetőedző több fiatal játékosnak is bizalmat szavazott, a srácok pedig éltek a lehetőséggel.

NBI/B Nyugati–csoport – 17. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – PEAC 42–27 (25–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Gadányi Tibor, Szabó Tibor

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Dávid Martin (kapusok) – Temesvári G. 7, Kovács G. 6 (1), Stranigg J. 6, Szabó Á. 4, Dávid Márk 3, Kathi S. 3, Krakovszki B. 3, Papp T. 3, Tisza L. 3, Kepess J. 2, Bendicsek Á. 1, Foki D. 1, Bodócs M., Tárnoki M. – vezetőedző: Sótonyi László

PEAC: Jandó B., Rózsavölgyi L. (kapusok) – Orbán B. 6 (2), Szommer R. 5, Ács P. 3, Szögi B. 3, Bálint B. 2, Gyéresi A. 2, Hadobás O. 2, Vajda K. 2, Gelb V. 1, Tormás Nemeshalmi Á. 1, Forgács D., Rokolya G., Szomor O. – vezetőedző: Papp László

Az eredmény alakulása:

5.p.: 4–3; 10.p.: 6–7; 12.p.: 8–8; 16.p.: 13–8; 24.p.: 20–10; 35.p.: 29–14; 45.p.: 32–17; 50.p.: 34–21; 54.p.: 35–23

Hétméteresek: 2/1, illetve 2/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc

Sótonyi László: Nagy lendülettel, dinamikusan kézilabdáztunk, ezzel az első félidőben gyakorlatilag eldöntöttük a két pont sorsát. A második játékrészben ennek tudatában sajnos időként ki is engedtünk, azonban a mérkőzés utolsó negyedében sikerült visszatalálnunk a helyes útra. Örülök a fiatalok jó játékának.

Temesvári Gábor: Nagy tempóban kezdtük a mérkőzést, próbáltunk minél több gyors gólt lőni, ami sikerült is, de a védekezésünk nem állt össze. Majd a félidő közepe felé elkezdett működni a védekezésünk, aminek köszönhetően még több indítás gólt lőttünk, és sikerült elhúznunk az ellenfelünktől. A második félidőben kicsit visszaesett a koncentrációnk, de így is meg tudtuk tartani a végéig az előnyünket, sőt még egy kicsit növeltünk is rajta.

Kathi Sándor: Az első pár percben a védekezés nem úgy sikerült, ahogy azt elterveztük, de utána összeállt a védőmunka és könnyű gólokat tudtunk szerezni, egyre jobban tudtuk növelni az előnyünket.