26

Győzelem Győrben, döntetlen a Pécs otthonában

2022. október 08, szombat 21:32 | Utánpótlás

A NEKA U19-es lánycsapata Győrben lépett pályára, és 29-20-as győzelmet aratott. A találkozón fokozatosan elléptek a boglári fiatalok, a félidőre már nyolcgólos előnnyel fordulhattak. A második harminc percben is irányítottunk, köszönhetően többek között Zaj Klárának, aki 61 százalékkal védett, 23 lövésből 14 labdát hárítva. Ezzel továbbra is hibátlan dr. Woth Péter együttese, öt mérkőzés után vezeti a tabellát. Az NB II-es férfi bajnokságban a NEKA 29-29-es döntetlent ért el a Pécsi VSE vendégeként.

LU19 I. osztály-Nyugat, 5.forduló

Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok

Győri Audi ETO KC – NEKA 20-29 (21-9)

Játékvezetők:Haskó Tamás, Natkai Norbert

Győri Audi ETO KC: Győri A., Dobány K., Lévai L. 2, Takács F. 1, Havasi V., Bordás B. 1, Nyerges A., Tóth G., Halász V., Pádár L. 1, Kovács K. 1, Soponyai L. 3, Farkas E. 10, Kövér L. 1, - vezetőedző: Sepsiné Pigniczki Krisztina

NEKA: Horváth Sz., Zaj K. (kapusok), Mórocz F., Zakor Á., Faragó L. 2, Berei K 6, Hengl S. 1, Csamangó L. 3, Petruska D. 3, Kapu Zs. 1, Kazeem A. 2, Giricz L. 2, Pálmai L. 1, Keceli-Mészáros R. 3, Csamangó N. 5, - vezetőedző: dr. Woth Péter

Hétméteresek:7/5, ill. 2/2

Kiállítások:8 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása:10.p: 5-7, 17.p: 6-10, 22.p: 6-11, 28.p: 7-15, 39.p: 10-21, 43.p: 12-23, 50.p: 14-25, 57.p: 17-28, 59.p: 18-29

MESTERMÉRLEG:

dr. Woth Péter:„Bár a végén egy kicsit kiengedtünk, de (jó egyéni teljesítmények mellett) így is magabiztos győzelmet arattunk”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Csamangó Lili: Készültünk a meccsre, és ez amint bemelegedtünk jól kézilabdáztunk. Az első félidőben a jó védekezés mellé remek kapusteljesítmény társult. A második félidőben kicsit fellazult a védekezés, de a megszerzett előnyt megtartva tudtunk győzni.

Berei Krisztina:„Fontos volt a mai mérkőzésben, hogy a megbeszélteket fegyelmezetten betartsuk. Úgy gondolom, hogy ezt sikerült is megtennünk, főleg védekezésben. Az első félidőben már sikerült előnyt szereznünk, ezt a második félidőben tartottuk és növeltük tovább. Támadásaink nagy részét nyugodtan és szélesen játszottuk, a befejezéseink pontosak voltak. A mai meccset a védelemnek és a kiemelkedő kapusainknak köszönhetjük. Nagyon büszke vagyok a csapatra!”

NBII férfi Dél-nyugati bajnokság – 5. forduló

Pécsi VSE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 29–29 (15–17)

Komló, Városi Sportcsarnok, 71 néző

Vezette: Kovacsik Gábor, Polgár Csaba

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Viski Sz. 7, Deák Á. 5, Nyéki I. 4, Kanyó B. 3, Tóbiás A. 3, Angebrandt Á. 2 (1), Varga B. 2, Csanálosi R. 1, Kiss M. 1, Pintér D. 1, Benain Al., Faluba F., Szabó L. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Pécsi VSE: Milacic M., Rózsavölgyi L. (kapusok) – Veselinovic A. 12 (1), Nagy Á. 5, Andirc N. 4, Csókás Á. 4, Kovácsevics I. 2, Apostolow A. 1, Mrvaljevic A. 1, Bognár Á, Kosik B., Meseldzija D., Metcz D., Mrvaljevic I., Szabó B., Szomor O. – vezetőedző: Cagalj Zeljko

Hétméteresek: 1/1, illetve 2/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–3; 7.p.: 4–4; 13.p.: 7–9; 22.p.: 12–12; 29.p.: 15–16; 33.p.: 18–18; 36.p.: 18–20; 41.p.: 21–21; 46.p.: 23–23; 52.p.: 25–25; 58.p.: 27–29; 60.p.: 29–29.

fotó: Farkas Anita