20

Győzelem tanulságokkal

2021. január 12, kedd 20:31 | Utánpótlás

A férfi Ligakupa E-csoportjában a NEKA csapata sokáig magabiztosan vezetett a vendég BFKA-Balatonfüred ellen és végül 33-31-re nyert. Az első félidő meggyőző teljesítménye után a 39. percben is kilenc góllal vezettünk, de ekkor elveszett a lendület és felzárkózott az ellenfél. A végjátékban 32-31-nél az utolsó másodpercben szerzett góllal bebiztosítottuk a győzelmet, a felnőtt mezőnyben most bemutatkozó Horváth Dávid négy gólt szerzett.

Szerencsejáték Zrt. Férfi Liga Kupa – E–csoport – 6. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – BFKA–Balatonfüred 33–31 (21–10)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Csányi Tibor, Drinóczi Balázs

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Konyicsák T. (kapusok) – Kovács G. 6 (2), Buri A. 4, Dely M. 4, Horváth D. 4, Jajic D. 4, Bendicsek Á. 3, Kepess J. 3, Krakovszki Zs. 2, Szabó Á. 2, Tárnoki M. 1, Foki D., Janowszky B., Krakovszki B., Stranigg J. – vezetőedző: Sótonyi László

BFKA–Balatonfüred: Farkas M., Gátvölgyi Á. 2 (kapusok) – Szmetán M. 6, Kovács B. 5 (1), Mellák B. 5, Fadhle H. 4 (2), Hegyi M. 4, Frauenberger B. 2, Breuer M. 1, Gálfi Sz. 1, Valler K. 1 – vezetőedző: Kis Ákos

Az eredmény alakulása:

5.p.: 3–3; 10.p.: 8–3; 15.p.: 12–6; 20.p.: 16–7; 25.p.: 17–10; 34.p.: 22–13; 39.p.: 26–17; 47.p.: 29–23; 51.p.: 29–27; 59.p.: 32–31

Hétméteresek: 3/2, illetve 4/3

Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc

Piros lap:

– Aleksza Tamás (Nemzeti Kézilabda Akadémia – 57.p. – a hatoson kívül ütközött az ellenfél játékosával)

– Hegyi Marcell (BFKA–Balatonfüred – 60.p. – arcon ütötte ellenfelét)

Sótonyi László: A korosztályos válogatott edzőtáborok miatt mindkét csapat felforgatott összeállításban szerepelt, s ez egyben kiváló alkalom volt arra, hogy a fiatalabb játékosoknak lehetőséget adjak. Az első félidei játékunkkal elégedett vagyok, a második játékrészből viszont le kell vonnunk a tanulságokat...

Buri Attila: Jól kezdtük a mérkőzést, voltak kisebb hibáink, de ki tudtunk alakítani egy nagyobb előnyt. A második félidőben elfáradtunk és vissza tudott jönni az ellenfél 2-3 gólra, de így is sikerült megnyerni a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak!

Janowszky Botond: Gratulálok a csapatnak a megszerzett győzelemhez. A meccs jó lehetőség volt arra, hogy a fiatalabb korosztályból többen is lehetőséget kaptunk. Az első félidőben az eredményes játéknak köszönhetően előnyre tettünk szert, és nagyobb különbséggel kezdtük a második félidőt. A folytatásban kicsit szétestünk védekezésben, illetve a támadásaink is pontatlanná váltak, de végig vezetve itthon tudtuk tartani a két pontot.

fotók: NEKA/Tompos Gábor