26

Győztek az ifi és a serdülő lányok

2020. szeptember 16, szerda 19:22 | Utánpótlás

Hazai pályán gyűjtötte be a két pontot a NEKA női ifjúsági és serdülő csapata. Bohus Bea ifi együttese gólparádét rendezett és a félidei tizenkilenc gólos vezetést követően 48-13-ra nyert a Mosonmagyaróvár ellen. A serdülő lányok a Győr második számú együttesét fogadták, és jó játékkal 25-23-as sikert arattak.

Női ifjúsági I. osztály:

NEKA I. - Mosonmagyaróvár 48-13 (25-6)

V: Bán-Farkas, Miksó

NEKA I.: Zaj, Lakatos R. (kapusok) - Kovács Sz.5, Csíkos 7, Mentes 2/1, Nagy I.L. 2, Csata 2, Szabó A.7, Molnár D.5, Lakatos P.2/1, Nagy II.L. 4, Kovalcsik 5/1, Szabó Lili, Vártok 7

7m: 3/3, ill. 4/3 kiállítások: 2 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 5.p: 4-2, 12.p: 13-2, 20.p: 18-4, 32.p: 25-7, 42.p: 33-8,51.p: 40-11

Mestermérleg:

Bohus Beáta: Arra készültünk, hogy különböző taktikai elemeket tudunk gyakorolni a mérkőzésen, helyette egy indításos edzést abszolváltunk.

Játékos szemmel:

Zaj Klára: Már a meccs elején nagy gólkülönbségre tettünk szert. Ezt a lerohanásainkkal, de leginkább a szélső indításokkal értük el, felállt fal ellen pedig a figuráinkat gyakoroltuk. Egész meccsen nagyon összeszedett volt a védekezésünk, a második félidőben a gólkülönbséget tudtuk növelni és ezt a meccs végéig meg is tartottuk. Szép volt csajok, megyünk tovább!

Lakatos Réka: A mérkőzést gyors iramú játékkal kezdtük, ellenfelünk sok technikai hibát vétett, így könnyű indításgólokkal már a meccs elején megszereztük a vezetést. Ahogyan támadásban, úgy védekezésben is helyén volt a csapat, így nem sok lehetőséget adtunk a rivális csapatnak. Hajrá NEKA!

Leány serdülő I. osztály:

NEKA-Győri Audi ETO II.  25-23 (15-10)

V. Bán-Farkas, Miksó

NEKA: Horváth Sz., Bakos, Zaj (kapusok),- Csíkos, Bálint, Faragó Lea 3/1, Berei 4, Dézsi 3/1, Hengl 2, Csamangó L.4, Petruska, Kazeem 2, Csamangó N. 2, Czudor, Kurmai 5, Kovalcsik B.

7m: 3/2, ill. 6/6

kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 6.p. 3-1, 15.p: 8-5, 21.p: 13-7, 30.p: 16-12 32.p: 16-15, 37.p. 18-17, 43.p: 23-18

Siti Beáta: Gratulálok a serdülő bajnokság első két pontjához! A technikai hibák számát csökkenteni kellene, az átlövések pontosságát növelni, és akkor hatékonyabbak lennénk. Védekezésben túl kevés megállító faulttal játszunk.

Horváth Szofi: Támadásban hatékonyak voltunk a pontatlan átlövések ellenére is, de a védekezésünkben nagyon kevés fault volt, emellett sok technikai hibát is vétettünk. Úgy érzem, ennél sokkal több volt a csapatban, amit még nem sikerült megmutatnunk. Gratulálok a csapatnak a két pont megszerzéséhez! Hajrá NEKA!

Dézsi Nikol: Az első félidőben jó volt a védekezésünk, ennek köszönhetően kevés gólt kaptunk, indításból sok gólt tudtunk lőni és a szélsőinket is jól tudtuk használni. A második félidőben kicsit visszaesett a védekezésünk, és az ellenfél feltudott zárkózni. A vége jól alakult és megszereztük a két pontot! Hajrá csajok! Így tovább!

fotók: NEKA/Tompos Gábor