26

Győztes párharcok a férfi bajnokságokban

2021. február 17, szerda 20:31 | Utánpótlás

Végig vezetve, 33-29-es győzelmet aratott a NEKA férfi ifjúsági csapata a BFKA Veszprém elleni bajnoki mérkőzésen. Kopornyik Zsolt együttese a tízgólos Kecskés Levente vezérletével megszerezte a két pontot, ezzel kevesebb mérkőzést játszva a negyedik helyen áll. A két csapat csütörtökön szintén megmérkőzik egymással, ugyancsak Balatonbogláron. U16-os fiúcsapatunk szintén fölényesen, 35-20-ra nyert a Tatabánya ellen. A fiúk fegyelmezett játékkal, koncentráltan múlták felül ellenfelüket a bajnokság felsőházában.

Férfi ifjúsági I. osztály-Nyugat – 3. forduló

BFKA–Veszprém – Nemzeti Kézilabda Akadémia 29–33 (17–20)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Gadányi Tibor, Szabó Tibor

BFKA–Veszprém: Kósa B., Mikler K., Oláh B. (kapusok) – Bene Zs. 12, Grunda D. 5 (4), Markovics P. 5, Füry F. 2, Körélyesi Z. 2, Surguta Á. 2, Katus B. 1, Vincze P., Tóth B., Zombori A. – megbízott edző: Ivo Díaz

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Dávid M. (kapusok) – Kecskés L. 10 (3), Kathi S. 6, Buri A. 5, Jajić D. 4, Csengeri H. 3, Kovács D. 3, Tárnoki M. 1, Temesvári G. 1, Angebrandt Á., Bodócs M., Igali G., Kosztoványi A., Radvánszki Zs., Széles N. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0–3; 7.p.: 3–5; 12.p.: 4–8; 17.p.: 6–12; 24.p.: 13–16; 28.p.: 16–18; 36.p.: 18–23; 42.p.: 20–26; 48.p.: 24–26; 53.p.: 27–28

Hétméteresek: 5/4, illetve 4/3

Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

Kopornyik Zsolt: Úgy gondolom, nem tévesztettek meg bennünket a kialakult körülmények, határozottan álltunk bele a mérkőzésbe. Rendkívül taktikus, szervezett ellenfelünk egy–egyre épülő játékait a második félidő közepéig sikerült megszűrnünk, majd a folytatásban csökkent a koncentrációnk és az agresszivitásunk. Ennek köszönhetően védekezésben párharcokat veszítettünk, támadásban pedig nehézkesen alkalmazkodtunk a veszprémiek védekezési stratégiájához. Az utolsó néhány percben a pontosabb helyzetkihasználás és két jó védekezés eldöntötte a két pont sorsát. Nincs sok időnk a sebeink nyalogatására, hiszen csütörtök délelőtt még egy bajnoki következik a BFKA–Veszprém ellen. Védekezésünk felkeményedése esetén lehet esélyünk az újabb győzelemre.

Kecskés Levente: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, sikerült megvalósítani az öltözőben beszélteket és kellő hőfokkal játszottunk az első húsz percig. Utána kicsit elkényelmesedtünk és hibákat vétettünk. A második félidőben voltak kisebb hullámvölgyek és visszahoztuk magunkra az ellenfelet, de a végén a jó védelemnek köszönhetően meg tudtuk nyerni a mérkőzést!

Tárnoki Márkó: A mérkőzés elején elléptünk az ellenféltől a kemény védekezésünknek köszönhetően, de később ez felpuhult és egy kiélezett mérkőzésen a végjátékban sikerült eldöntenünk a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Fiú U16, A–E felsőházi rájátszás – 2. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Grundfos Tatabánya KC 35–20 (20–10)

Vezette: Kertész Bálint, Szincsák Eszter

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 1, Vida R. (kapusok) – Faluba F. 7, Csanálosi R. 5, Lendvai Sz. 5, Deák Á. 3 (1), Szabó L. 3, Szladovics B. 3, Beregi M. 2, Brucker B. 2, Juráskó M. 2, Szabadi M. 2, Elekes K., Hajzer D., Kovács Zs., Sikler K. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Grundfos Tatabánya KC: Hansel Sz., Tóth Zs. (kapusok) – Vadászy K. 5, Bánkuti M. 3, Edwards B. 3 (2), Schopper M. 3, Togyeriska V. 2, Batta G. 1, Csorba B. 1, Pongrácz M. 1, Chovanec D. 1, Buchholz M., Csordás B., Dengi D., Vágó M., Vicze B. – vezetőedző: Sebestyén Máté

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4–0; 12.p.: 8–2; 17.p.: 13–7; 21.p.: 18–7; 24.p.: 20–8; 29.p.: 21–12; 33.p.: 22–14; 40.p.: 25–17; 44.p.: 29–20

Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2

Kiállítások: 2 perc, illetve 2 perc

Szobol Zsolt: Fegyelmezett, jó játékkal sikerült legyőznünk a Grundfos Tatabánya KC csapatát, jól szervezett ellenfél volt az egész mérkőzés során. Előre tudtunk lépni olyan elemeiben a játéknak, ami idáig gyengébben mentek, és sikerült koncentráltan teljesíteni mind támadásban, mind védekezésben. Dicséret illeti a kapusokat is, akik végig fegyelmezetten védtek az egész mérkőzés során.

Győri Nándor: Szerencsére az elején nagy előnyt tudtunk szerezni, amit a végéig fokozatosan csak növeltünk. A védekezésünk végig fegyelmezett volt, ezért csak 20 gólt tudott lőni a meccsen az ellenfél. A második félidőben lehozták támadásban a kapusokat, hogy emberelőnyben tudjanak játszani. Ezt eleinte kicsit nehéz volt megoldani, de egyre jobban ki tudtuk használni az üres kapus gól lehetőségét, így a végére 15 gólos előnyt tudtunk szerezni, amivel meg nyertük a meccset.

Faluba Ferenc: Az első félidőben nagyon jól működött a támadás és a védekezés is, így el tudtunk lépni az ellenféltől. A második félidőt kicsit fáradtabban kezdtük, de szerencsére hamar vissza tudtunk rázódni, és tovább növeltük az előnyünket.

Szabó Levente: Nagyon jól tartottuk a meccset az elejétől a végéig. Jól kezdtünk, ugyanis nagy előnyre tettünk szert az első tíz percben majd a félidőre már tízzel mentünk. A második félidőben sikerült megtartani az előnyünket így megnehezíteni az ellenfél dolgát.

fotók: NEKA/Tompos Gábor