02

Harmadik helyen zártak a csoportjukban

2024. március 09, szombat 19:47 | Utánpótlás

Nyolc győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel a harmadik helyen zárta az NB II E-csoportját a NEKA női csapata. Zsadányi Sándor vezetőedző társulata az alapszakasz utolsó fordulójában az éllovas Mohácsi TE 1888 otthonában szenvedett vereséget.

Mohácsi TE 1888–NEKA 33–23 (15–12)

Mohács, 250 néző. Vezette: Kovacsik Gábor, Polgár Csaba.

Mohácsi TE 1888: Kovács P., Pál, Hibácska (kapusok) – Ancil 2, Rittlinger 8 (1), Jakab, Papp E. 8, Spán 4 (1), Kaló 3, Fledrich 3, Nagy M. 2, Bozsovics, Tutti 2, Kovács Zs. 1. Vezetőedző: Kindl Gabriella.

NEKA: Szilágyi, Hornyák (kapusok) – Mihály 1, Lavaj 4, Boros, Jobbágy 1, Bozsodi 6 (1), Nényei, Nyárai 1, Miklós F. 4, Grápa 2 (1), Fürdök 4 (1). Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Hétméteresek: 3/2, illetve 4/3. Kiállítások: 6 perc, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1, 9. perc: 4–3, 14. perc: 7–4, 19. perc: 9–7, 24. perc: 10–9, 29. perc: 14–12, 34. perc: 18–13, 39. perc: 21–14, 44. perc: 24–16, 49. perc: 26–18, 53. perc: 29–19, 57. perc: 31–21.

MESTERMÉRLEG

Zsadányi Sándor: – A felforgatott keret ellenére sokáig jól tartottuk magunkat. Olyan védekezés- és támadásvariációkat tudtunk kipróbálni, amit normál esetben biztos nem alkalmaznának. Ez egy félidőn keresztül jól is működött.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Fürdök Virág: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést. Az első harminc percben tartani tudtuk a tempót a rutinosabb ellenféllel. A második félidőre már elfáradtunk és sokkal több hibát vétettünk, s belassult a támadásunk. Gratulálok a csapatnak, hajrá NEKA!

Grápa Zsófia: – Megtisztelő volt játszani és hozzá tenni a mai meccshez. Az első félidőt nagyon jól tartottuk, de a végére eléggé elfáradtunk, ám sok szép megoldásunk volt. Gratulálok a csapatnak, hajrá NEKA!

Fotó: Farkas Anita