05

Három válogatott meccs, három magyar győzelem

2024. április 04, csütörtök 19:17 | Utánpótlás

A leány junior, ifjúsági és serdülő kézilabda-válogatott is magabiztos győzelmet aratott. Szilágyi Zoltán csapata Balatonbogláron Románia, Bohus Beáta együttese Gyálon Spanyolország, míg Kun Attila társulata Siófokon Lengyelország ellen nyert.

Leány junior válogatott felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Románia 32–22 (14–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 60 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

Magyarország: Lakatos, Imre, Zaj (kapusok) – Varga E. 4 (1), Csíkos 4, Gajdos 2, Horváth F. 1, Papp D. 1, Panyi, Csernyánszki 5 (2), Török 2, Gém 4, Szabó L., Faragó Lea 3 (1), Kövér, Farkas 1, Kovalcsik 2, Szabó A. 3. Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán.

Románia: Neagu, Cristea, Uhrec (kapusok) – Mihai 4, Irima, Gheorghe, Mezei 2, Brindusa 1, Maxim, Boiciuc 6 (4), Borcan, Lixandroiu 6 (4), Mozes, Danciu 1, Romaniuc, Mohamed, Raicea, Florea 2. Szövetségi edző: Maior-Pasca, Simona-Mariana.

Hétméteresek: 6/4, illetve 10/9. Kiállítások: 4 perc, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3, 12. perc: 6–5, 18. perc: 9–7, 26. perc: 11–8, 30. perc: 13–9, 33. perc: 16–10, 44. perc: 22–16, 51. perc: 27–19, 58. perc: 29–21.

A találkozó elején még tartotta a lépést a román csapat a Balatonbogláron edzőtáborozó junior válogatottal, ám a mieink fokozatosan elléptek ellenfelüktől, s végül magabiztos diadalt arattak. Az akadémistáink közül Faragó Lea három találatot szerzett, Zaj Klára pedig kiválóan őrizte a nemzeti együttesünk kapuját.

A másik mérkőzésen: Spanyolország Románia 26–20.

Leány ifjúsági válogatott felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Spanyolország 27–25 (11–11)

Gyáli Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Bab Ágota Gyopár, Bodó Zsuzsanna.

Magyarország: Lukács, Majoros, Hornyák (kapusok) – Varga D., Mihály 1, Kriston 5 (1), Czenki 1, Balogh V. 1, Fazekas 2 (1), Katona 3 (1), Himer 1, Bede, Vadkerti 4, Kacsó, Seres 4, Pálmai 1, Szép, Vári, Rédecsi, Szár 4. Szövetségi edző: Bohus Beáta.

Spanyolország: Gassama-Cissokho, Barnabé-Cobos (kapusok) – Fokeng-Mfotiog 2, Arruabarrena, Rodriguez S. 2, Beltrán, Rodriguez L. 5 (2), Jallow 1, Valdivia 3, Patino-Limés 4 (2), Torres, Serrano 1, García 5 (2), Saiz-Garcia 1, Ros 1, Gomez, Merino. Szövetségi edző: Cabeza Cristina.

Hétméteresek: 4/3, illetve 7/6. Kiállítások: 4 perc, illetve –.

A nemzeti együttesben a NEKA-sok közül Kriston Kíra öt, Seres Liza négy, Katona Lujza három, Fazekas Virág kettő, Mihály Hanna és Pálmai Liza egy-egy gólig jutott, Hornyák Anna pedig a válogatott kapuját őrizte.

A másik mérkőzésen: Norvégia–Szlovákia 30–22.

Leány serdülő válogatott felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Lengyelország 37–18 (16–8)

Siófok, Munkacsarnok, 80 néző. Vezette: Marosi Zoltán, Pap Ervin Márk.

Magyarország: Égi, Körmendi, Lasztóczi (kapusok) – Kozma 2, Tagai 1, Somogyi 5 (1), Balog R. 4, Szigeti, Szőri 4, Keller 5, Zákányi 3, Nagy F. 4, Szinay 2, Takács M., Flaskár, Bozsodi, Mózes 4, Litschauer 2, Bohner 1, Kányai. Szövetségi edző: Kun Attila.

Lengyelország: Zurawska, Mackowiak, Sobczak (kapusok) – Kleczkowska, Golebiewska, Koscianska, Urbaniak 6, Sadowska, Lubecka, Baczynska 2, Bliszczyk, Pedziwiatr 2, Tobolewska 3, Kanczkowska 1 (1), Cielatkwoska, Trochimczky 1, Worozanska 3. Szövetségi edző: Niewrzawa Andrzej.

Hétméteresek: 4/1, illetve 4/1. Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1, 17. perc: 8–3, 20. perc: 11–5, 27. perc: 14–7, 34. perc: 18–8, 41. perc: 25–8, 50. perc: 31–11, 58. perc: 37–17.

A NEKA-sok közül Bozsodi Eszter és Nagy Fruzsina kapott meghívót a nemzeti együttesbe, utóbbi négy gólig jutott.

A másik mérkőzésen: Horvátország–Románia 24–23.

Fotók: Tompos Gábor