02

Hasznos akadémiai torna

2024. február 25, vasárnap 18:32 | Utánpótlás

Második mérkőzését a Szeged ellen játszotta le a NEKA fiúcsapata a Balatonfüreden rendezett akadémiai torna második napján. Gazdag Tibor játékosai az előző napi, Veszprém elleni siker után ezúttal alul maradtak. A torna ettől függetlenül hasznos tapasztalatokkal zárult.

Fiú Akadémiai Torna 3. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Pick Kézilabda Akadémia 20–31 (12–16)

Balatonfüred, Forrás Sportpark, 65 néző

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Bozóki–Vasas Á., Vermes L. (kapusok) – Ferencz V. 4, Házi I. 4, Záray Z. 4 (3), Ambrus B. 2, Ambrus M. 2 (1), Lőrincz Á. 2, Lukács B. 1, Terjék K. 1, Puskás B., Renner Z., Révai O., Solymos L., Szilágyi T. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Pick Kézilabda Akadémia: Kelemen B., Vízkeleti Á. (kapusok) – Csurkó D. 14 (4), Mátó B. 4, Vilovski S. 4, Kádár G. 3, Váglvölgyi Sz. 3, Balogh D. 1, Karáth D. 1, Kőrösi B. 1, Debreczeni R., Hoffmann M., Nagy E., Szegi M., Szikora Zs. – vezetőedző: Ungi Denise

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–2; 10.p.: 4–4; 15.p.: 5–9; 21.p.: 10–13; 27.p.: 12–17; 33.p.: 14–20; 37.p.: 16–23; 42.p.: 18–25; 49.p.: 19–30;

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/4

Kiállítások: 12 perc, illetve 12 perc

Gazdag Tibor: A mai mérkőzést jó felfogásban sikerült elkezdenünk, összeszedett volt a védekezés és szépen kialakított helyzeteink voltak támadásban. Sajnos a sok kis hiba egyesével összeadódott, a végjátékban pedig a rohanásból kapkodás lett, így nagyobb különbség alakult ki a mérkőzés végére. Maximálisan jó volt a torna gyakorolni és visszaépíteni azokat a játékosokat, akik sérülésből-betegségből tértek vissza vagy kevesebb játékpercet kaptak eddig.

Vermes László: A játék első félidejében még viszonylag jó és okos játékkal játszottunk, ami a fej-fej melletti állást eredményezte. A második félidőt mégis három gólos hátrányból kezdtük. Látszódott a fáradtság egyre fejetlenebb lett a játék. Sok volt az eladott labda, technikai hiba, minek eredménye az egyre nagyobb hátrány lett. Több lehetett volna benne, de ez egy ilyen nap volt. Összességében egy jó meccset játszottunk, és sokat tanultunk. Innen is gratulálok a srácoknak!

Puskás Bálint: Az elejét erősen és szorosan kezdtük, a védelmünk kemény volt a támadásunk pedig gyors. Második félidőt erősen kezdtük sajnos a végére az eredmény miatt a lelkesedésünk meg csüggedt. Szeretnék gratulálni az edzőinknek és a csapatnak.