25

Hat pont, egy visszatérő játékos

2022. szeptember 16, péntek 21:50 | Utánpótlás

Három korosztályos fiúcsapatunk is itthon játszott az utánpótlás bajnokságok pénteki játéknapján, és valamennyi mérkőzésen magabiztos NEKA-siker született. A megszerzett hat pont mellett a legörömtelibb pillanat Kun Dani visszatérése volt, aki április óta ma lépett először ismét pályára és négy góllal vette ki részét a győzelemből!

U20 I. osztály 3. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – CYEB-Budakalász 35–18 (18–8)

Balatonboglár, NEKA Csarnok 40 néző

Vezette: Snóbli Balázs, Snóbli Gyula

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Varga B. 6, Kun D. 4 (2), Szabó L. 4, Angebrandt Á. 3 (1), Bali B. 3, Benain A. 3, Kanyó B. 2, Kovács T. 2, Pintér D. 2, Viski Sz. 2, Faluba F. 1, Tokodi D. 1, Tóbiás A. 1, Nyéki I. 1 – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

CYEB-Budakalász: Csányi M., Bíró B., Sápy M. (kapusok) – Mezei J. 5, Süle L. 3, Tájok T. 2, Hajdu B. 2, Haris D. 2, Szakács P. 2, Percze P. 1, Merész B. 1, Fejérdy S., Papp B., Osoha Gy. – vezetőedző: Forgács Gyula

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3-1; 13.p.: 5-3; 18.p.: 9-4; 22.p.: 14-4; 25.p.: 15-6; 36.p.: 23-9; 42.p.: 26-13; 47.p.: 31-13; 51.p.: 32-16; 55.p.: 34-17

Hétméteresek: 5/3, illetve 1/0

Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc

MESTERMÉRLEG:

Kopornyik Zsolt: Az előző hetekhez képest sokkal jobb hozzáállással kezdtük a mérkőzést. A helyzetek kialakítása megtörtént, a gólszerzéshez szükséges koncentrációt tovább kell javítsuk. Ellenfelünk három meghatározó játékosa hiányzott, de így is próbáltuk kihozni a mérkőzésből a maximumot, ami végül sikerült is. Mind védekezésben, mind pedig támadásban mutattunk fejlődő jeleket, aminek örülök. Csináljuk tovább a dolgunkat, próbáljuk építeni a csapatunkat. Örülök Kun Dániel visszatérésének, minden téren nagy szükségünk van rá!

Kun Dániel András: Egész heten komolyan készültünk a mérkőzésre és szerintem ezt meg is tudtuk mutatni a pályán. Meg tudtuk valósítani a kért dolgokat. Az eredmény csalóka, mert az ellenfélnek több hiányzója is volt, de ez ettől még nagyon értékes ez a két pont. Négy hónap után nagyon örültem, hogy végre én is a csapat rendelkezésére állhattam és tudtam segíteni, ráadásul egy győztes meccsen.

Pintér Dániel: Az elején a stabil védekezésünknek köszönhetően tudtuk kompenzálni a támadásban vetetthibáinkat. Később feljavult a támadásunk is és ennek köszönhetően tudtuk növelni az előnyünket. Voltak hibáink, de emellé szerencsére több pozitívum is társult. Dolgozunk tovább, hogy ezeknek a hibáknak a számát minimalizálni tudjuk. Gratulálok mindkét csapatnak!

Radvánszki Attila: Már a meccs elején látszódott, hogy magasabb hőfokkal és magabiztosabb játékot játszunk. Ez a mérkőzés folyamán szépen lassan kijött és a végére egy elég fölényes győzelmet szereztünk. Gratulálok a csapatnak!

Varga Bence: A meccs elején a kicsit szétszórtak voltunk, de ez az első félidő közepéig tartott. Ennek köszönhetően elkezdtük növelni az eredmények közötti különbséget. A második félidőt úgy kezdtük, ahogy az első félidőt befejeztük. A meccset a játékunk lendületével nyertük meg. Gratulálok a csapatnak!

U18 I. osztály-Nyugat – 3. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – CYEB-Budakalász 30–15 (18–8)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 30 néző

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Széll R., Vida R. (kapusok) – Csanálosi R. 5, Hajzer D. 3, Janowszky S. 3, Kiss M. 3, Lendvai Sz. 3, Héjjas B. 2, Tömöri D. 2, Juráskó M. 2, Rotter Zs. 2, Zakor Z. 2, Beregi M. 1, Brucker B. 1, Sikler K. 1, Szabadi M. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

CYEB-Budakalász: Benzsay Zs., Grósz B. (kapusok) – György B. 6, Fejérdy S. 5, Hajd B. 2, Papp B. 2, Csontos M., Imre L., Knob M., Kürti A., Madaczki B., Merész B., Méri L. – vezetőedző: Forgács Gyula

Az eredmény alakulása: 5.p.: 4-0; 12.p.: 10-4; 24.p.: 17-4; 27.p.: 18-5; 38.p.: 20-11; 43.p.: 23-11; 49.p.: 25-13; 53.p.: 25-14

Hétméteresek: 3/1, illetve 2/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Lehőcz Zoltán: Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Kimondottan tetszett, hogy az első perctől kezdve koncentráltan és összeszedetten játszottunk, az edzéseken gyakoroltakat mind védekezésben, mind pedig támadásban megvalósítottuk. Ezzel szemben kicsit csalódott vagyok amiatt, hogy a második félidőben az említett koncentrációs szintünk jelentősen csökkent. Ettől függetlenül a mérkőzést végig kézben tartottuk. Készülünk tovább a ránk váró nehéz feladatokra.

Hajzer Dávid: A meccsbe magas hőfokon és nagy lendülettel álltunk bele, nem lebecsülve ellenfelünket és ezért az elejétől a végéig tudtuk dominálni a mérkőzést.

Juráskó Márk: A mai meccset kellő motivációval és jó hangulattal játszottuk le, az első félidőben a labdaszerzéseink és gyors játékunk miatt kellő előnyre tettünk szert, amit az egész meccsen tartani tudtunk!

U16 I. osztály-Nyugat – 3. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Optimum Solar-Békési FKC 34 – 27 (18 – 17)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 fő néző

Vezette: Akácsos István, Pókos Szilvia

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) Hulló Á. 6, Pál Sz. 6, Boldog B. 4, Vandra M. 4, Stefan L. 3, Házi I. 2, Kollár B. 2, Vajda B. 2, Hunyadvári Á. 1, Kovács B. 1, Kun B. 1, Peller B. 1, Rácz-Kovács K. 1, Urbán T.  – vezetőedző: Gazdag Tibor

Optimum Solar-Békési FKC: Gyegnár D, Varga M., Csomos Cs. (kapusok) – Nové Zs. 7, Solymosi R. 6, Miszlai P. 5, Kádas V. 3, Ruzsányi K. 3, Papp L. 2, Kmetykó M. 1, Hajzer Cs., Károlyi Z., Kelemen Cs., Szabó Á., Vidovenyecz B., Zilahi Z. – vezetőedző: Vólent János

Az eredmény alakulása: 4.p.: 1–3; 6.p.: 4–3; 11.p.: 5–6; 14.p.: 10–8; 20.p.: 15-12; 27.p.: 20–19; 34.p.: 22–20; 39.p.: 27–20; 42.p.: 30–22; 46.p.: 32–25

Hétméteresek: 4/3, illetve 6/5

Kiállítások: 4 perc, illetve - perc

Gazdag Tibor: Összességében végig kontrolláltuk a mérkőzést, sajnos a védekezésünk a meccs utolsó 15 percében működött úgy, ahogy kellene, rengeteg hibát vétettünk a 2-2 elleni szituációkban és az elővételezésben. Örömteli viszont, hogy a hozzáállásunk és a támadásunk kifogástalan volt, ezt mutatja a 34 lőtt gólunk is. Gratulálok a csapatomnak, dolgozunk tovább!

Pál Szabolcs: A mérkőzés elég döcögősen kezdődött, az ellenfél vezetett sokáig. Rengeteg átlövés gólt kaptunk, és a védekezésünk nem állt még össze. Az első félidő végére szerencsére ledolgoztuk a hátrányunkat és vezetni tudtunk. A második félidő fő célja a védekezés feljatvítása és a könnyű gólok szerzése volt! Gratulálok a csapatnak. Hajrá NEKA!!!