20

Hazai siker és elvesztett rangadó

2021. február 24, szerda 21:39 | Utánpótlás

Felemás napot zártak a NEKA korosztályos csapatai a bajnokságok szerdai fordulójában. A női ifjúsági első osztályban Siti Beáta együttese hazai pályán végig vezetve, 29-22-re nyert a Mosonmagyaróvár ellen. A meccsen felforgatott csapattal álltunk ki, Mórocz Fanni most mutatkozott be ebben a sorozatban, méghozzá győztes meccsen. A serdülő fiúk nem tudták megismételni a múlt heti sikert, és ezúttal alul maradtak az Éles KISE otthonában rendezett rangadón. Lehőcz Zoltán tanítványai továbbra is előnyben vannak és vezetik a tabellát.

Női ifjúsági I. osztály:

NEKA II. - Mosonmagyaróvár 29-22 (16-11)

V: Ihász, Pápai

NEKA II.: Csendes, Horváth Sz.V. (kapusok),- Pap, Mórocz, Forgács, Berei 4, Dézsi 1, Hengl 4, Csamangó L.1, Kazeem 6/1, Giricz 2, Pálmai 3, Tóth , Csamangó N.1, Czudor, Kurmai 7

7m: 1/1, ill. 3/2

kiállítások: 2 perc, ill. 10 perc + kizárás

Eredmény alakulása: 4.p: 2-3, 7. p: 4-5, 12. p: 8-5, 22.p: 12-7, 29.p: 14-10, 35.p: 19-12, 41.p: 19-16, 46. p: 24-17, 51.p: 26-20 56. p: 26-21

Siti Beáta: Gratulálok a győzelemhez, amelynek nagyon örülök. Ismét változott a csapat szerkezete, kieső játékosainkat pótolni tudták a frissen bekerült lányok, jól megoldották a feladatokat. Boldog születésnapot, Amina!

Kazeem Amina: A mérkőzést álmosan kezdtük, de aztán felvettük az iramot így a félidő végére előnyre tettünk szert. A második játékrész elején összeszedetlenek voltunk, azonban rendeztük sorainkat és kijavítottuk a támadásokat. Gratulálok a csapatnak, hajrá NEKA!

Mórocz Fanni: Az első félidő első felét nehézkesen kezdtük, de a második felére összeszedtük a védekezést és a támadást is, így előnyre tettünk szert. A második játékrészt fáradtan kezdtük, de aztán összeszedtük ismét magunkat, és megnyertük a mérkőzést. Szép volt lányok!

Fiú serdülő I. osztály-Nyugat – 17. forduló

Éles KISE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 33–22 (13–9)

Veszprém, Március 15. úti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Ács Zsolt, Kovács Tibor

Éles KISE: Fegyveres M., László A. (kapusok) – Czabula H. 5, Farkas M. 5 (2), Szatmári B. 5, Barta L. 4, Fercsik D. 4, Szatmári S. 4, Fink Radó Z. 2, Rubos N. 2, Ihász D. 1, Majczán D. 1, András–Dóra Cs., Halmi Sz. – vezetőedző: Kovács István

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Fekete Á., Radvánszki A. (kapusok) – Nyéki I. 5, Szabó Á. 5, Bodnár Bálint 4, Kun D. 4, Jajić D. 2, Horváth D. 1, Kanyó B. 1, Angebrandt Á., Bodnár Bence, Bodócs M., Kathi S., Kosztoványi A., Kranjec B., Viski Sz. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2–1; 10.p.: 5–3; 15.p.: 9–5; 18.p.: 9–7; 23.p.: 12–8; 34.p.: 19–9; 37.p.: 20–12; 40.p.: 24–15; 43.p.: 25–17; 45.p.: 28–18

Hétméteresek: 4/2, illetve –

Kiállítások: 4 perc, illetve 12 perc

Lehőcz Zoltán: Ezek is mi vagyunk... Úgy érzem, ez egy lélektani mérkőzés volt, amibe jóllakottan mentünk bele, zavarodottan folytattuk, majd megadtuk magunkat. Ellenfelünk ezzel párhuzamosan egyre magabiztosabbá vált és megérdemelten nyert. Ha jó versenyzők vagyunk, akkor ez a meccs új és extra motivációt ad a folytatáshoz. Vállalom a felelősséget a vereségért, de bízom benne, hogy vagyunk meg ezzel így páran.

Szabó Ádám: Nem rangadóhoz méltóan álltunk hozzá a mérkőzéshez, és ez már az elejétől fogva megmutatkozott. Védekezésben és támadásban is figyelmetlenek voltunk és dekoncentráltak, az ellenfél erre tudott építkezni. A második félidőben tíz perc kellett, hogy megszerezzük az első gólunkat, ennek köszönhetően nagyobb előnyre tettek szert, amit már nem tudtunk ledolgozni. Gratulálok a Veszprém csapatának, megérdemelten nyertek!

Kun Dániel András: Sokat készültünk a meccsre, ami sajnos az eredmény alapján nem igazán látszik. Nem úgy mentünk bele a meccsbe ahogy azt megbeszéltük és el is várták volna tőlünk. Az ellenfelünk sokkal jobban játszott az egész mérkőzésen, jobban ott voltak fejben, mint mi, így az elején el is tudtak lépni. Mi elbizonytalanodtunk és hibát hibára halmoztunk.

Nyéki István: Ebből a meccsből le kell vonnunk a tanulságot, és többet nem fordulhat elő, hogy így megyünk ki a pályára. Megyünk tovább, nem hajthatjuk le a fejünket!!

Kosztoványi András: A meccset elég nyomottan és fáradtan kezdtük, sajnos ez az eredményen is meglátszott. A mi teljesítményünk a második félidőben javult, de főleg támadásban voltak hibák, így a végére teljesen kizökkentünk a játékból.

fotó: Farkas Anita