24

Hengereltek az ifi fiúk

2020. december 01, kedd 20:06 | Utánpótlás

Fölényes győzelmet aratott a NEKA férfi ifjúsági csapata a Tata vendégeként. Kopornyik Zsolt együttese szünetben már hat góllal vezetett, majd a második félidőben tovább növelte előnyét és végül 33-17-re nyert. A mieink sorozatban hetedik sikerüket aratták, és egy pontos hátránnyal második helyen állnak a tabellán.

Férfi ifjúsági I. osztály-Nyugat – 12. forduló

Tatai AC – Nemzeti Kézilabda Akadémia 17–33 (9–15)

Tata, Güntner Aréna Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Ihász Ajtony Adrián, Szántó Tamás

Tatai AC: Somogyvári M., Vincze B. 1 (kapusok) – Lukács A. 5, Marx D. 3, Steczina M. 2, Szi–Benedek B. 2, Csányi Cs. 1, Hegedüs P. 1, Willi O. 1, Zubek G. 1, Czunyi G., Kádár K., Szalay G., Takács M., Veszi A. – vezetőedző: Márton Ádám

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák T. 1, Takács Á. (kapusok) – Csengeri H. 5 (1), Kathi S. 4, Kecskés L. 4, Kovács D. 4, Foki D. 3, Buri A. 2, Molnár R. 2, Radvánszki Zs. 2, Széles N. 2, Temesvári G. 2, Angebrandt Á. 1, Jajic D. 1, Csiki B., Igali G. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása:

3.p.: 1–2; 9.p.: 3–3; 14.p.: 7–5; 23.p.: 7–9; 28.p.: 8–13; 33.p.: 10–16; 37.p.: 10–20; 41.p.: 10–22; 47.p.: 14–24; 54.p.: 16–31

Hétméteresek: –, illetve 2/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc

Kopornyik Zsolt: Örülök annak, hogy ebben a nehéz helyzetben újra mérkőzést tudtunk játszani. Bennünket sem kerülnek el az egészségügyi vihar hullámai, azonban mindig törekszünk arra, hogy biztosítsuk a gyerekek számára a legfontosabbat: a játékot. A várakozásoknak megfelelően egy nagyon tudatos, kellemetlenül védekező csapattal találkoztunk, melynek ellenszerét az első félidő második részében kezdtük megérezni. Ezt követően páros kapcsolatokból eredményesek tudtunk lenni, védekezésben sikerült megszűrni az ellenfél legveszélyesebb játékosát, így összességében magabiztosan győztünk. A mérkőzés folyamán minden játékosunk lehetőséget kapott, többen javuló teljesítményt mutattak, azonban a meghatározó embereinknek ki kell lépni a komfortzónából, hiszen rájuk is szüksége van a kis rajunknak. Panaszkodhatnánk sok mindenre, hiszen minden edzés és mérkőzés logisztikázása nagy feladat számunkra, de igyekszünk megfelelni a kihívásoknak.

Igali Gergő: Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatnak, mivel úgy gondolom, hogy kivétel nélkül mindenkinek példamutató volt a hozzáállása a mérkőzéshez, igaz ebben a helyzetben szerintem mindenkinek extra motivációt ad egy mérkőzés. A találkozó első negyedében fej-fej mellett haladtunk az ellenféllel, később a hosszabb kispadunknak és a fegyelmezett játékunknak köszönhetően megnyugtató előnnyel mehettünk a félidőre, amit a második játékrészben még növelni is tudtunk. Örülök, hogy két értékes ponttal térhettünk haza, dolgozunk tovább.

Angebrandt Ákos: Kicsit döcögősen kezdtük a mérkőzést, a védelemben voltak hibák, támadásban pedig nagyon elhamarkodottan játszottunk, de egy időkérés után megfontoltabban kézilabdáztunk, ennek köszönhető a nagy gólkülönbség és a győzelem. Még sok minden van előttünk.

Konyicsák Tamás: Fegyelmezetten és motiváltan mentünk bele a mérkőzésbe. Az elején sajnos nem tudtunk olyan tempót diktálni, amilyet tudtunk volna, ennek köszönhetően tudták tartani a lépést velünk. Viszont a hosszabb kispadunknak köszönhetően még a félidő előtt egy kényelmesebb előnyre tettünk szert. A második félidőben úgy folytattuk, ahol abbahagytuk, a figyelmességnek és a koncentrációnak köszönhetően tudtunk ekkora különbséget kialakítani.

fotó: Farkas Anita