03

Hét góllal nyertek az U16-os fiúk

2024. április 19, péntek 23:22 | Utánpótlás

A Tempo otthonában szereztek két pontot az U16-os fiúk a bajnokság pénteki fordulójában, miután 27-20-as sikerrel zártak. Gazdag Tibor együttese négy fordulóval a pontvadászat vége előtt az ötdik helyen áll. A csapat új játékosa, Kecskés Róbert két góllal mutatkozott be a NEKA színeiben.

U16 I. osztály – 22. forduló

Tempo KSE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 20–27 (6–11)

Budapest, Tempo Kézilabda Csarnok, 50 néző

Vezette: Illing Zsolt, Viczkó Gergely

Tempo KSE: Papp Gy., Samu M. (kapusok) – Tóth Zs. 7 (1), Fehérvári P. 5, Márián R. 4, Molnár B. 3 (1), Csépás M. 1, Korbuly O., Redling M., Stépán Zs., Szekér Sz., Takács K., Tóth G. – vezetőedző: Császár Gergő István

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Barna M., Kádár A. (kapusok) – Záray Z. 7 (1), Kovács K. 4, Panyi I. 3, Puskás B. 3, Veres A. 3, Kanyó B. 2, Kecskés R. 2, Renner Z. 2, Szilágyi T. 1, Ambrus M., Lőrincz Á., Révai O., Solymos L., Terjék K. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Az eredmény alakulása: 6.p.: 2–4; 12.p.: 3–8; 19.p.: 5–10; 26.p.: 6–12; 33.p.: 8–16; 38.p.: 11–20; 43.p.: 14–24; 49.p.: 18–27

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc

Gazdag Tibor:A mérkőzés egészét tekintve elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel. Védekezésünk egységes, támadójátékunk eredményes volt, amikor nem egyénieskedtünk. Örülünk neki, hogy a kevés taktikai utasítást egy két hibától eltekintve sikerült megoldanunk elöl és hátul is. Gratulálok a srácoknak!

Kovács Kolos: Magabiztosan kezdtük a mérkőzést, már a kezdetektől mi irányítottunk. Csapatként jól működtünk támadásban és védekezésben is. Minden győzelem nagyon fontos. Gratulálok a csapatnak!

Záray Zétény: Az első játékrészt az öltözőben megbeszéltek szerint kezdtük, és egy szép előnyt tudtunk kialakítani már az első 15 percben. Jó volt a tempó és mindenki jól teljesített. A félidőben megbeszéltünk pár hibát, így a második játékrészben szintén jól játszottunk. Szokásunkhoz híven a végére kiengedtünk, de könnyen megnyertük a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak és örülök, hogy új csapattársunk Kecskés Robi is eredményes tudott lenni.

Kádár Alex: A két félidő elején összeszedetten, kevés hibával játszottunk, mind védekezésben mind támadásban. A második felében kicsit megzavarodtunk, kapkodtunk, de ennek ellenére is jó tempót diktálva nyerni tudtunk. Gratulálok!

fotó: Farkas Anita