20

Hibátlan nap Füreden és Komlón

2021. október 14, csütörtök 20:09 | Utánpótlás

Két fiúcsapatunk szerepelt ma a BFKA Balatonfüred otthonában, és miután magabiztos sikereket arattak, négy pontot hoztunk el a balatoni riválistól. Ifjúsági együttesünk 36-27-re nyert, míg a serdülők 27-20-as győzelemmel zártak. Női együttesünk Komlón 37-21-re múlta felül a hazaiakat a megyei bajnokságban.

Ifjúsági I. osztály-Nyugat – 5. forduló

BFKA–Balatonfüred – Nemzeti Kézilabda Akadémia 27–36 (17–21)

Balatonfüred, Eötvös Loránd Általános Iskola tornacsarnoka, 120 néző

Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs

BFKA–Balatonfüred: Farkas M., Lovistyek L. (kapusok) – Boldoczki B. 6, Török–Vida Zs. 6, Urbán–Patocskai Cs. 6 (3), Hermann H. 5 (2), Matisz L. 2, Békési D. 1, Bózsa B. 1, Holubecz B., Tóth N., Tősér M., Zajácz K., Zömbik Cs. – vezetőedző: Török Lajos

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dávid M., Fekete Á. (kapusok) – Csengeri H. 8, Jajic D. 5, Kecskés L. 5, Kosztoványi A. 4, Kun D. 4 (1), Bodócs M. 3, Terjék R. 2, Bodnár Bence 1, Janowszky B. 1, Nyéki I. 1, Tárnoki M. 1, Tokodi D. 1, Kovács T., Tisza L. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 5.p.: 2–3; 10.p.: 5–7; 13.p.: 5–10; 15.p.: 7–11; 19.p.: 7–14; 25.p.: 12–15; 32.p.: 19–23; 37.p.: 21–23; 42.p.: 23–24; 48.p.: 23–30; 55.p.: 25–34

Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1

Kiállítások: 10 perc, illetve 10 perc

MESTERMÉRLEG:

Kopornyik Zsolt: Mérkőzésünket három szakaszra osztanám, az elsőben domináltunk, mind támadásban mind védekezésben fegyelmezetten és tervszerűen kézilabdáztunk. A középső periódusban megnyugodtunk, amivel magunkra húztuk ellenfelünket, ebből a dekoncentrált állapotból sikerült felébrednünk, köszönhetően az időkérésnek, amely nem volt szép, de hasznos. Gratulálok a csapatomnak és a serdülő csapatnak egyaránt ehhez a fontos idegenbeli győzelemhez.

JÁTÉKOS SZEMMEL

Terjék Roland: Rendkívüli találkozó volt, hiszen a balatoni csapatok meccsei mindig rangadók. Ennek megfelelően kezdtük el a mérkőzést, aztán jött sajnos egy hullámvölgy, amivel közelebb került az ellenfél. Sajnos a második félidőt is ezzel a visszaesett játékkal kezdtük, de egy jó ütemben kikért időnek köszönhetően újra hoztuk a meccs elején felépített szervezett játékot, és nem volt a végére esélye az ellenfélnek. Megyünk tovább, gratulálok mind a két csapatnak!

Csengeri Hunor: Egy rendkívül fontos győzelmet tudhatunk magunkénak, nagyon felkészült volt a csapat és ez volt az egyik fő dolog, ami miatt nyerni tudtunk. A meccset példaszerűen és összeszedetten kezdtük el, amit egy rövidebb periódus követett ám ebben kicsit rosszabbul teljesítettünk. A félidei eligazítás után újból összeszedetten játszottunk és sikerült egy tartósabb előnyt kiharcolnunk. Gratulálok a csapatnak.

Fiú serdülő I. osztály-Nyugat – 5. forduló

BFKA Balatonfüred – Nemzeti Kézilabda Akadémia 20–27 (12–13)

Balatonfüred, Eötvös Loránd Általános Iskola tornacsarnoka, 60 néző

BFKA Balatonfüred: Matos K., Molnár B. (kapusok) – Egri D. 8, Dömötör R. 3, Lukács Z. 3 (1), Csere G. 2, Zömbik Cs. 2, Fehér H. 1, Szabó L. 1, Balassa M., Bíró A., Fekete G., Karbucz B., Konczos M., Marcsek P., Rummel Á. – vezetőedző: Illés Márton

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N., Radvánszki A. (kapusok) – Kovács T. 6, Angebrandt Á. 4, Bodnár Bálint 3, Horváth D. 3, Lendvai Sz. 3, Szabó L. 3, Varga B. 2, Juráskó M. 1, Kiss M. 1, Tóbiás A. 1, Deák Á., Janowszky S., Tömöri D. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása:

5.p.: 2–3; 16.p.: 6–3; 19.p.: 9–6; 25.p.: 9–11; 33.p.: 12–15; 42.p.: 16–19; 46.p.: 16–22; 50.p.: 18–23; 55.p.: 18–25

Hétméteresek: 3/1, illetve 1/0

Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc

Piros lap: Szabó Levente (45.p. – Nemzeti Kézilabda Akadémia)

Lehőcz Zoltán: Az eredménnyel és a második félidei játékkal elégedett lehetek, ugyanakkor nem először fordul elő, hogy nem tudjuk felvenni a mérkőzésritmust, csak nagy nehézségek árán. Az első félidőben saját hibáinkkal húztuk le magunkat. Dicséretes, hogy ebből fel tudtunk állni. Külön öröm számomra, hogy a serdülő válogatón való részvétellel a szövetség elvárásainak is meg tudtunk felelni. Gratulálok a csapatnak.

Angebrandt Ákos:A csapat nagyon álmosan kezdte a meccset, ennek köszönhetően nagyon sok védekezési és technikai hibát vétettünk, amit az ellenfél könnyen ki tudott használni. Aztán teltek a percek és a csapat észbe kapott, ennek köszönhetően tudtuk javítani a védekezést és a támadást. A második félidőben mintha egy másik csapat lett volna a pályán, összeállt a védekezés és ennek köszönhetjük ezt a hétgólos győzelmet. Gratulálok a csapatnak, dolgozni kell tovább.

Győri Nándor: Nem kezdtük jól a meccset, sok eladott labdánk volt és ezért nem tudtunk sok gólt lőni. Az első félidőben végig kiegyenlített játék volt, ezért egygólos vezetéssel ért véget a 30 perc. A második félidőt jól kezdtük, a védekezésünk és a támadásunk is jó volt, azonban sok időt játszottunk emberhátrányban és a kipattanók többsége sem a miénk volt, ennek ellenére végig küzdöttünk, így az eredményt is csak növeltük, ezért megnyertük a meccset. Gratulálok a csapatnak!

Lendvai Szabolcs: A meccset nehezen kezdtük, védekezésben és támadásban is hibákat követtünk el, amiket az ellenfél góllal büntetett. A második félidőre összeállt a védekezés és támadásban is eredményesebbek tudtunk lenni és így meg tudtuk nyerni ezt a találkozót.

fotók: Farkas Anita

Női megyei felnőtt:

Sport36 Komló- NEKA U21 21-37 (5-19)

V: Drinóczi, Szücs

NEKA U21: Csendes. Szilágyi (kapusok),- Seres, Polákovics 4, Mórocz 3, Molnár R.3, Zakor 2, Pónya 1, Kapu 5, Lavaj 3, Bali 1, Szebeni 2, Keceli-Mészáros 3, Varga D. 4, Jelena 2, Kriston 4

7m: 5/5, ill. nem volt,

kiállítások: 2 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása: 8.p: 0-6, 16.p: 2-9, 20.p: 4-11, 28.p: 5-16,36.p: 7-22, 45.p: 16-24, 52.p: 18-29 55.p: 21-32

MESTERMÉRLEG

ifj. Kiss Szilárd: Nagyon jó első félidő után hasznos második! A sebesség megfelelő a technikai hibák számát kell csökkenteni! Gratulálok a magabiztos győzelemhez!