29

Hibátlanul zárták a 2022-es évet a NEKA leánycsapatai

2022. december 07, szerda 20:36 | Utánpótlás

Hibátlanul zárták a 2022-as naptári évet a NEKA leány U17-es és U19-es csapatai, a mai napon az Alba Fehérvár KC fiataljai ellen győztek a boglári lányok. Dr. Woth Péter együttese szoros első félidő után 40-29-es eredménnyel gyűjtötte be a két bajnoki pontot, míg ifj. Kiss Szilárd csapata már az első harminc perc után (24-10) gyakorlatilag eldöntötte a találkozót végül 41-28-ra diadalmaskodott a NEKA csarnokban. A téli szünetet mindkét gárdánk a tabella első helyén tölti.

2022. 12. 07. 16:00

LU19 I. osztály-Nyugat, 10.forduló

NEKA Sportcsarnok, Balatonboglár

NEKA – Alba Fehérvár KC  40-29 (20-19)

Játékvezetők: Bánfi Imre, Bazsó Gábor

NEKA: Horváth A., Horváth Sz. 1, (kapusok), Zakor Á., Faragó L. 9, Berei K. 11, Hengl S. 2, Csamangó L. 3, Petruska D. 1, Kapu Zs., Kazeem A. 6, Giricz L 5, Bali B. 3, Csamangó N., Sipos A., Kriston K., - vezetőedző: dr. Woth Péter

Alba Fehérvár KC: Stark P., Beszteri E. (kapusok), Mester M., Tóth L., Bali B. 1, Szabó E. 5, Veres A. 2, Mihály K., Tolnai L. 8, Sulyok R., Németh D., Marton J. 1, Takács D., Flatsker F. 4, Kertész K. 5, Gyöpös Sz. 3, - vezetőedző: Madár Gabriella

Hétméteresek:2/2, ill. 6/6

Kiállítások:4 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása:10. p: 9-9, 17. p: 13-14, 22. p: 15-16, 28. p: 18-19, 39. p: 25-22, 43. p: 27-23, 50. p: 31-26, 57. p: 38-28

MESTERMÉRLEG:

dr. Woth Péter:„Az első félidei védekezésünkre nem lehetünk büszkék, a másodikban viszont megmutatták a lányok, hogy milyen, amikor egy csapat megdolgozik a győzelemért.”

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Csamangó Lili: „Az első félidőben az öltözőben ragadtunk, ez főként a védekezésünkön látszott meg. A második félidőben összeszedtük a védekezésünket és majdnem feleannyi gólt kaptunk, mint az első játékrészben. Gratulálok a csapatnak!”

Faragó Lea:Ez volt az év utolsó meccse, de tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk és nem adják csak úgy nekünk a győzelmet. Az első félidőben a védekezésünk nagyon rossz volt, ami meglátszik a 19 kapott gólon. A második félidőben fejben összeszedtük magunkat és meg tudtuk mutatni, hogy mire vagyunk valójában képesek együtt csapatként. Gratulálok mindenkinek.”

2022. 12. 07. 18:00

LU17 I. osztály-Nyugat, 10.forduló

NEKA – Alba Fehérvár KC  41-28 (24-10)

NEKA: Krasznay D., Szilágyi P. (kapusok), Mihály H. 3, Seres L. 2, Molnár R. 3, Verbősy H. 4, Pónya R. 1, Kiss M. 4, Lavaj F. 1, Katona L. 4, Nagy B. 3, Bali B., Szebeni D. 2, Molnár F. 5, Jelena F. 5, Kriston K. 4, - vezetőedző: Ifj.Kiss Szilárd

Alba Fehérvár KC: Tóth M. (kapus), Mester M. 4, Vas B. 1, Patai M., Szita F. 1, Lakatos A. 1, Horváth L. 2, Czenki P. 8, Takács Á. 4, Móré Z., Németh D. 5, Laczkó N. 1, Kormos N., Baráth R., Takács T., Takács D. 1, - vezetőedző: Huszti Ambrus

Hétméteresek:4/4, ill. 2/2

Kiállítások:14 perc, ill. 8 perc

Ifj.Kiss Szilárd:„Az első félidő nagyon feszes jó iramú volt. Utána látszott, hogy nem összeszokott felállásokban játszottunk, de örülök, hogy mindenki hozzátett a győzelemhez!”

Seres Liza:„A meccset jól kezdtük, sikerült előnyt kialakítani, amit utána tartani tudtunk. Később védekezésben voltak hibáink, amiket még javítanunk kell a jövőben. Hajrá NEKA!

Molnár Fruzsina:Az első félidőben a védekezésünk és a támadásunk jól működött. Fegyelmezett játékkal kezdtünk és ez meg is látszott az eredményen. A második félidőben gyengébb volt a védekezésünk és a támadásunk, de időben észleltük a hibákat és próbáltuk minél hamarabb kijavítani. Gratulálok a győzelemhez! Hajrá NEKA!