26

Hősies helytállás a Fradinál

2021. november 12, péntek 19:31 | Utánpótlás

Az utolsó percekig izgalmas párharcot hozott az FTC és a NEKA összecsapása a K&H férfi kézilabda ligában, ahol 32-28-as hazai győzelem született. A boglári fiatalok ezúttal is óriási szívvel küzdöttek hatvan percen keresztül, ledolgozták a félidei hatgólos hátrányt és felzárkóztak egy gólra a 49. percben. A hajrában végül a rutinosabb Fradi biztosította be a győzelmet, de a mieinket és a szurkolásukkal fantasztikus hangulatot teremtő akadémistáinkat is csak dicséret illeti

K&H férfi kézilabda liga – 8. forduló

Ferencvárosi TC – Nemzeti Kézilabda Akadémia 32–28 (19–13)Budapest, Elek Gyula Aréna, 500 néző

Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid

Ferencvárosi TC: Győri K. – Imre, Ónodi-Jánoskúti 5, Bognár A. 4, Füzi 2, Nagy B. 7 (1), Kovacsics 2, Csere: Zernovic (kapus), Debreczeni 1, J. Mikita 1, Bujdosó 5, Pordán 2, Andjelics 3, Bohács, Prainer- Vezetőedző: Horváth Attila

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Palasics – Krakovszki Zs. 1, Dely 6, Papp T. 6, Kovács G. 8 (3), Fekete D. 1, Sisa 1, Csere: Takács Á. (kapus), Tárnoki, Bendicsek 1, Mikita B., Temesvári 1, Simotics, Draskovics 1, Krakovszki B. 2, Kiss A.- Vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása: 6.p.: 5–2; 9.p.: 5–5; 15.p.: 10–9; 20.p.: 15–9; 25.p.: 16–12; 35.p.: 20–17; 40.p.: 24–20; 52.p.: 27–26; 56.p.: 32–26

Hétméteresek: 2/1, illetve 4/3

Kiállítások: 16 perc, illetve 6 perc

A mérkőzés első két gólját az FTC szerezte, majd a NEKA átlövője, Fekete Dániel talált a kapuba, aki ebben a szezonban először lépett pályára. Ezt követően ellépett a hazai csapat, de 5-2-után Kovács Gergő és Dely Márton talált a kapuba, majd Marci a már megszokottnak mondható NEKA-kínai figura után egyenlített 5-5-re a 9. percben. Dely remekül találta meg beállóban Papp Tamást, aki nem hibázott. (7-6), és újabb Kovács és Papp találat után Palasics Kristóf védett fontos ziccert.

A NEKA hetest hibázott, a Fradi viszont két gólt szerzett, így 13-9-nél Sótonyi László időt kért a 18. percben. Ezt követően újabb két zöld-fehér találat született, két perccel később újabb boglári időkérés következett. A kapuba beálló Takács Ákos rögtön nagyszerű védéssel mutatkozott be, Dely Márton átlövésből talált be, 15-10-re alakítva z állást, majd indulásból is eredményes volt csapatkapitányunk a 25. percben. Temesvári Gábor keze megvillant, 17-13-ra zárkóztunk fel, az utolsó két gólt azonban ismét a Fradi szerezte, ezzel 19-13-mal zárult az első 30 perc.

A második félidőt remekül kezdtük, Dely három gólt lőtt, labdát szerzett, Papp Tamás beállóból és üres kapuba találva volt eredményes, ráadásul Palasics Kristóf hétméterest hárított, ezzel a 38. percben 21-18-ra felzárkózott a NEKA. Gyors gólok estek mindkét oldalon, ekkor irányítónk, Kovács Gergő vitte vállán a csapatot, aki indulásból egyet, büntetőből két gólt szerzett, 24-22-nél pedig már csak két gól volt a hazaiak előnye a 44. percben.

A 49. percben Draskovics Gellért találatával 25-24-re feljöttünk, ráadásul kettős emberelőnybe kerültünk, jött is a hazai időkérés! A Fradi sorozatban négy gólt lőtt, és az utolsó öt perc 32-26-os zöld-fehér előnnyel kezdődött, majd a végjátékban bebiztosította a győzelmet.

Értékelések:

Sótonyi László: Gratulálok a Ferencváros stábjának, úgy érzem, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A második félidőben a rutin döntött. Nekünk minden meccs fontos a tapasztalatszerzés szempontjából. Ha valaki nekem a szezon előtt azt mondja, hogy néggyel kikapunk a Népligetben, aláírom, nekünk nem a Fradit kell megvernünk, hiszen ők egy nagyon jó csapat. Örülök, hogy a második félidőt kiélezetté tudtuk tenni, nekünk tanulnunk kell, fejlődnünk, és folyamatosan dolgozni tovább hétről hétre.

Horváth Attila: Gratulálok a NEKA-nak, amiért vissza tudtak jönni a meccsbe és izgalmas mérkőzést játszottunk. Nem becsültük le őket, sokat készültünk rájuk, az amit megbeszéltünk, működött is az első félidőben, a másodikban volt egy holtpont, de utána rendeztük a sorokat. Végig vezettünk, voltak hibáink, ezt kihasználta a NEKA, de végül sikerült győznünk. Nehéz volt úgy felkészülni, hogy több válogatott játékos nélkül kellett edzenünk a múlt héten.

Dely Márton: Először is gratulálok a Ferencvárosnak, amely szép játékkal nyert ellenünk. Nem vagyok csalódott, hiszen nem szégyen itt négy góllal kikapni, tanulság, hogy az első félidőben nem  hibázhatunk ennyit, ezt a Fradi meg is büntette.

fotók: fradi.hu