29

Hozták a kötelezőt

2021. november 20, szombat 21:03 | Utánpótlás

Hazai pályán szerezte meg tizedik győzelmét a NEKA csapata a női NB I/B-s bajnokságban, ahol 27-21-es sikert aratott a Gárdony-Pázmánd ellen. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok és döntetlennel zárult a 30 perc, majd a jól alkalmazott nyitott védekezésnek is köszönhetően hat góllal nyertek a mieink.

Női NB I/B:

NEKA-Gárdony-Pázmánd 27-21 (14-14)

V: Kovács-Sebők, Réti

NEKA: Németh, Zaj (kapusok) - Varga 4/3, Csíkos 5, Juhász 2, Kellermann 6, Nagy I.L., Csata 2, Szabó A. Molnár D., Uhrin 2, Horváth P. 2, Nagy II.L., Kovalcsik 1, Szabó L., Vártok 3 - edző: Bohus Bea, Siti Bea

7m: 5/3, ill. 4/3

kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 10.p: 5-3, 17.p: 9-8, 23.p: 11-11, 34.p: 15-15, 42.p: 19-16, 46.p: 21-20, 52.p: 22-21

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: A kötelező győzelmek mindig a legnehezebbek. Csapatként jól funkcionáltunk, dolgozunk tovább! A győzelemhez gratulálok!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Csíkos Luca: Az első félidőben nem állt össze a védekezésünk, tele voltunk figyelmetlenségi hibákkal. A támadásainkat sokszor elkapkodtuk, ha hosszan játszottunk, jó szituációkat alakítottunk ki. A második félidőben is voltak hibák a hatosfalunkban, a nyitott védekezés viszont jól működött. A támadásaink kicsit lendületesebbek voltak, igy el tudtunk lépni az ellenféltől és ezt az előnyt megtartottuk. Gratulálok a csapatnak!

Kellermann Dóra: Jól kezdtük a mérkőzést, de a 45. percig fej-fej mellett haladt a két csapat. Az utolsó negyedórában a nyitott védekezéssel megzavartuk őket és gyors gólokat tudtunk lőni. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!

fotó: archív