24

Idegenbeli győzelmekkel kezdődött az év

2022. január 09, vasárnap 23:34 | Utánpótlás

A NEKA női csapatai Kozármislenyben kezdték a 2022-es évet, és az egyaránt listavezető ifjúsági, valamint serdülő együttesünk is sikerrel zárta a találkozókat. A sérülések és betegségek miatt nem teljes kerettel felálló ifi lányok végig magabiztosan vezetve, 37-21-es nagyszerű győzelmet arattak, míg a serdülők 31-27-re nyertek. Mindkét pontvadászatban hibátlan teljesítménnyel állunk az első helyen 11 fordulót követően.

Női ifjúsági I. o.

Kozármisleny-NEKA I.  21-37 (7-23)

V: Snóbli B., Snóbli Gy.

NEKA I.: Zaj 1, Lakatos R.(kapusok),- Csíkos 6, Csata 3, Szabó A.3, Molnár D.2, Uhrin 2, Horváth P.3, Nagy II.L.1, Kovalcsik 6, Szabó L.2, Vártok 6, Nagy I L.2/2

7m: 4/3, ill. 4/2

kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 10.p: 2-7, 16.p: 4-13, 24.p: 5-19, 33.p: 9-25, 47.p: 14-31, 56.p: 18-35

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Az új év első meccsén megfogyatkozva, de hatalmas lelkesedéssel, jól játszva magabiztos győzelmet arattunk!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Kovalcsik Bianka: A meccset erős védekezéssel és gyors, pontos támadásokkal kezdtük.  Koncentráltak voltunk 60 percig, ami egy fölényes győzelmet eredményezett. Külön öröm, hogy mindenki jól szállt be a meccsbe és mindenki tudott gólt lőni. Gratulálok a csapatnak! Betegeket és Laurát mihamarabb várjuk vissza!

Nagy I. Laura: A meccset az elejétől a végéig mi tudtuk uralni. Voltak kisebb hullámvölgyek, de többségben biztató dolgokat csináltunk. Köszönöm szépen a lehetőséget a Beáknak! Gratulálok a csapatnak, jobbulást a betegeknek!

Leány serdülő I. osztály:

Kozármisleny-NEKA 27-31 (13-14)

NEKA: Lakatos R., Hornyák (kapusok), - Gera,Seres 1, Mórocz 1, Fazekas 4/2, Mihály, Kapu 8, Lavaj 1, Szebeni 2, Pálmai 6/2, Keceli-Mészáros 6,Varga 1, Molnár F., Jelena 1, Kriston

7m: 6/6, ill. 4/4

kiállítások: 8 perc, ill 8 perc + kizárás (3x2 perc miatt)

Eredmény alakulása: 5.p: 3-3, 15.p: 8-5, 21.p: 11-8, 26.p: 11-13, 34.p: 14-17, 41.p: 16-22, 50.p: 20-28

ifj. Kiss Szilárd: A kézilabda 2x30 perces küzdősportág és nem 15 perces. A fejlődés útja nem a mai játék volt. Pár játékos azért tetszett, de csapatszinten ma kevesek voltunk. Védekezésünk összességében gyenge volt, emiatt játszottunk a vártnál szorosabb mérkőzést!

Kapu Zsófi: Az első félidőben nem koncentráltunk eléggé, így elég sok volt a hiba. A második félidő elején kicsit összekaptuk magunkat, igy ki tudtunk alakítani egy viszonylag nagyobb gólkülönbséget. Utána megint jöttek a hibák, de szerencsére a megszerzett előny elég volt a győzelemhez!

Keceli-Mészáros Renáta: A meccset nem jól kezdtük. Sok ziccert kihagytunk és védekezésben is sok hibánk volt. A félidőben még szoros volt az állás, majd a második félidő elejére kicsit összeszedtük magunkat és sikerült elmennünk, végül két ponttal zártuk a mai mérkőzést.

fotó: Farkas Anita