19

Idegenbeli női sikerek

2021. szeptember 17, péntek 21:16 | Utánpótlás

Székesfehérváron léptek pályára női csapataink a korosztályos bajnokságokban, és miután mindkét együttesünk győzelemmel zárt, jöhet a megérdemelt hétvégi pihenés. Női ifjúsági csapatunk a kihagyott helyzetek ellenére magabiztosan, 32-23-ra nyert az Alba ellen, míg a serdülő lányok 44-17-re diadalmaskodtak.

Női ifjúsági I. osztály:

Alba Fehérvár KC – NEKA I. 23-32 (14-22)

V: Ihász, Pápai

NEKA I.: Zaj, Lakatos R. (kapusok),- Varga E. 5/1, Kovács, Csíkos 3, Juhász 3, Nagy I.L.2, Csata 2, Szabó A.4, Molnár D. 2, Horváth P. 1, Nagy II.L., Kovalcsik 9/3, Szabó L. 1 – vezetőedző? Bohus Bea, Siti Bea

Hétméteresek: 5/5, ill. 10/4

Kiállítások: 12 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 1-8, 15.p: 6-14, 23.p: 12-18, 36.p: 16-24, 51.p: 21-28

MESTERMÉRLEG

Bohus Beáta, Siti Beáta: Két dologban extrát nyújtottunk: a helyzetek kialakításában és azok kihagyásában. A kilencgólos győzelemhez gratulálunk, jó pihenést kívánunk!

JÁTÉKOS SZEMMEL

Kovalcsik Bianka: A Fehérvár ellen sohasem számítunk könnyű mérkőzésre. Jól kezdtük a meccset és előnyre tettünk szert, ezt végig tartani tudtuk, még annak ellenére is, hogy rengeteg ziccert hagytunk ki. Nehéz két hét, volt sok meccsel, de szerencsére mind az ötöt meg tudtuk nyerni. Ezen az úton szeretnénk haladni tovább, a hibáinkat persze kijavítva. Bravó Csajok!

Lakatos Réka: Jó játékkal kezdtük a mai mérkőzést. Már az első perctől felvettük a vezetést és ezt végéig tudtuk tartani. Védekezésben is kisebb hibákkal, de sikerült megoldani a feladatot. A második félidőt kissé dekoncentráltan kezdtük, támadásban pontatlanok voltunk, de a védekezésünk megállta a helyét. Gratulálok a csapatnak, hajrá NEKA!

Leány serdülő I. osztály:

Alba Fehérvár KC- NEKA 17-44 (10-18)

NEKA: Lakatos R., Szilágyi (kapusok),- Csíkos, Mórocz 4, Molnár R.5, Fazekas 2/1, Pónya, Hengl 3, Kapu 9, Lavaj, Bali 1, Szebeni 3, Keceli-Mészáros 9/2,Varga D.4, Molnár F.1/1, Kriston 3 – vezetőedző: ifj. Kiss Szilárd

Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4

kiállítások: 12 perc + 1 kizárás (3x2 perc,ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 5.p: 3-4, 13.p: 8-7, 23.p: 9-15, 32.p: 10-20, 45.p: 14-30, 51.p: 16-34

ifj. Kiss Szilárd: A mérkőzés elején nem megfelelő sebességgel és koncentráltsággal játszottunk. Utána ritmust váltottunk és fölényesen nyertünk! Tanulunk tovább!

Keceli-Mészáros Renáta: Nehezen kezdtük a meccset, a védekezésünk nem nagyon állt össze, de a támadásunk sem volt az igazi. Az első félidő végére azért összekaptuk magunkat és 18-10-es eredménnyel zártunk. A második félidőben már felszabadultabban játszottunk és a góljaink száma is csak nőtt, míg az ellenfélé kevésbé. Hajrá NEKA!

Mórocz Fanni: Az első félidő első felében nehezen kezdtünk, nem állt teljesen össze a védekezésünk és a támadásban is voltak hibáink. A másik felében már jobban működött a falunk, és támadásban is lendületesebbek voltunk, így sikerült több góllal is elmennünk. A szünet után nem vesztettük el az első félidőböl hozott lendületünket, így sikeresen bezsebeltük a második győzelmünket is. Szép volt csajok!

fotó: Farkas Anita