20

Igazi csapatmunka volt

2021. február 18, csütörtök 20:52 | Utánpótlás

Motiváltan és teljes erőbedobással küzdött a NEKA női csapata, amely 27-25-ös győzelmet aratott a Győr otthonában az NB I/B-s bajnokságban. A dr. Woth Péter által irányított együttes remekül kezdte a találkozót, a 13. percben már 7-2-re vezetett, ezzel megalapozták a sikert. A hazaiak a 44. percben átvették a vezetést, de a mieink a végjátékban is igazi csapatként küzdöttek és végül két ponttal tértek haza.

Női NB I/B

Győri Audi ETO KC U20 – NEKA 25-27 (11-14)

Győr, játékvezetők: Kovács T., Mándli B.

Győr: Kiss L., Győri A. (kapusok), Csekő B. 6, Ogonovszky E., 4, Korpáczy, Tóth K. 5, Somogyi 1, Világos D. 4, Sztankovics K. 2, Gerencsér F., Talapka Cs., Herr Zs. Molnár A., Molnár Zs., Takács N., Farkas J. 3 – vezetőedző: Kun Attila

NEKA: Szabó L., Németh K. (kapusok)Varga E. 1, Juhász K., Mentes J. 1, Nagy L., Szabó A. 2, Molnár D. 3, Uhrin L. 4, Horváth P. 4,Lakatos P. 2, Nagy L. 2,Babai V., Kocsis B. 6, Németh I. 2, Kovalcsik B. – vezetőedző: dr. Woth Péter

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/1

Kiállítások: 4, illetve 6 perc

Eredmény alakulása: 6.p: 1-4, 13.p: 2-7, 21.p: 6-10, 27.p: 9-13, 36.p: 13-15, 43.p: 18-16, 50.p: 19-23, 58.p: 23-27

Dr. Woth Péter: Erről a meccsről elmondható, hogy csapatként sikerült az ellenfél fölé nőnünk, amiből mindenki kivehette és ki is vette a részét.

Szabó Luca: Nagyon jó hozzáállással kezdtük a meccset, és ezt hatvan percen keresztül tudtuk tartani. Védekezésünk az egész meccsen egyben volt és ez döntötte el a meccset. Támadásban apróbb hibák voltak. Mindenkinek rendben volt a feje, és mindenki hozzá tudott tenni valami pluszt. Nyerni mentünk Győrbe és ezt teljesítettük is! Gratulálok egytől egyig mindenkinek, ebből nagyon sokat lehet építkezni!

Horváth Petra: A mérkőzést jól kezdtük, támadásban koncentráltak voltunk és a védekezésünk is összeállt, így tudtunk néhány gyors gólt szerezni. Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk, a kétgólos hátrány sem jelentett problémát, hiszen gyorsan ledolgoztuk. Örülünk a győzelemnek, a két pontnak, megyünk tovább és dolgozunk!

fotó: Farkas Anita