29

Itthon győztek fiúcsapataink

2022. november 09, szerda 20:07 | Utánpótlás

Kilenc forduló után is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát a NEKA az fiú U20-as bajnokságot, miután ma 41-17-es győzelmet aratott a vendég Tatai AC ellen. Az U18-as bajnokságban is itthon léptek pályára a mieink, akik 35-23-ra nyertek a Budapesti Elektromossal szemben.

Fiú U20 I. osztály – 9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Tatai AC 41–17 (22–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 60 néző

Vezette: Erdélyi Marcell, Kertész Bálint

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Győri N. 1, Radvánszki A. (kapusok) – Csanálosi R. 7, Bodnár Bálint 5, Kanyó B. 5, Benain A. 4, Bali B. 3, Deák Á. 3, Tokodi D. 3, Kiss M. 2 (1), Kun D. 2, Nyéki I. 2, Viski Sz. 2, Faluba F. 1, Tóbiás A. 1, Angebrandt Á. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Tatai AC: Bacsi M., Darmstadter M., Lantos N. (kapusok) – Huber R. 5, Nényei Zs. 4, Zwickl D. 4, Vincellér Cs. 2, Czunyi G. 1, Kolozsi K. 1, Heilmann M., Horváth D., Tóth K., Török H. – vezetőedző: Márton Ádám

Hétméteresek: 2/2, illetve –

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Piros lap: Vinczellér Csongor (Tatai AC – 48.p. – harmadik kétperces kiállítást követően)

Az eredmény alakulása: 4.p.: 3–3; 6.p.: 5–5; 14.p.: 9–4; 18.p.: 14–7; 28.p.: 20–10; 35.p.: 24–13; 42.p.: 30–15; 46.p.: 33–15; 53.p.: 38–16; 58.p.: 39–17

JÁTÉKOS SZEMMEL

Angebrandt Ákos: A mai meccset nagy koncentrációval és odafigyeléssel kezdtük mind a védelekezésben mind támadásban. A védelemben mutatott munka által tudtunk gyors gólokat szerezni, ennek köszönhető a nagy gólkülönbség és a győzelem, gratulálok a csapatnak!

Csanálosi Richárd: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, koncentráltan és masszívan játszottunk úgy, ahogy a mester kérte tőlünk. Így már az elején el tudtunk lépni az ellenféltől, amit a második félidőben is tartottunk, ezért is sikerült ez a nagyarányú győzelem. Gratulálok a csapatnak!

Radvánszki Attila: Már a meccs elejétől fogva nagyon koncentráltunk, hogy megszerezzük magabiztosan a két pontot. Ez az elején még nehezen ment, de a félidő végére egy nagy különbséget dolgoztunk ki, amit a meccs végére még jobban megnoveltuk, így egy fölényes győzelem sikeredett. Gratulálok a csapatnak.

Galéria

Férfi U18 I. osztály – 9. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Budapesti Elektromos SE 35–23 (20–6)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 40 néző

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Vida R. (kapusok) – Zakor Z. 7, Varga B. 6 (1), Szabadi M. 4, Brucker B. 3, Kiss M. 3, Rotter Zs. 3, Erdős Cs. 2, Lendvai Sz. 2, Sikler K. 2, Beregi M. 1, Janowszky S. 1, Juráskó M. 1, Császár Á., Héjjas B. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Budapesti Elektromos SE: Machács B., Pogány K. (kapusok) – Kunszt M. 7, Kamarási B. 4, Forgács B. 3, Lővey K. 3, Manhercz E. 2, Rázga M. 2, Diósi M. 1, Légrádi L. 1, Ábrahám M., Gintl B., Kvores D., Pelbárt B., Tóth B. – vezetőedző: Egeresi Zsuzsanna

Hétméteresek: 1/1, illetve 3/0

Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc

MESTERMÉRLEG

Lehőcz Zoltán:A győzelem ellenére sok hiányérzet maradt bennem, mivel a mérkőzés második félidejét elengedtük, nem használtuk fel a csapatunk építésére. Mindenkinek meg kell értenie, hogy magáért és a csapatért is dolgozik, s minden lehetőséget meg kell ragadni a fejlődés érdekében. Jól jön a bajnoki szünet, hogy újra feltöltsük az akkumulátorokat és erőt, illetve motivációt gyűjtsünk a hátralévő fordulókra.

Kiss Márk: Az első félidőben jó iramú játékkal és kemény védelemmel nagy előnyre tettünk szert, viszont a második félidőben fegyelmezetlenek lettünk és sok hibát követtünk el, ennek ellenére nyertünk és majd legközelebb odafigyelünk, hogy ezeket a hibákat kijavitsuk.

Rotter Zsolt: Jól álltunk bele a mérkőzésbe, az első félidőben tudtuk hozni a játékunkat. A másodikban viszont felvettük az ellenfél lassú játékát, ami hiba volt, így meglátszott a játekunkon. Pontatlan volt a támadás és a védekezés egyaránt és fel is tudott jönni az ellenfél csapata, ennek ellenére a két pontot meg tudtuk szerezni.

Vida Rókus: A meccset jól kezdtük, összeszedett volt a támadásunk és a védekezésünk is. A második felidőt nagy előnyből indítottuk, de rosszul álltunk bele, sokat hibáztunk. De miután összeszedtük magunkat, szépen tudtuk magunkat korrigálni a végéig. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor