19

Itthon nyertek az ifi fiúk és lányok

2022. április 27, szerda 21:34 | Utánpótlás

Hazai pályán fogadta ellenfelét a női és férfi ifjúsági bajnokságban szereplő együttesünk. A tabella harmadik helyén álló NEKA II. lánycsapata a Szent István SE ellen szoros első félidőt követően a szünet után már komoly fölényben játszott és végül 31-18-ra nyert. A fiúk 46-27-re diadalmaskodtak a Várpalota ellen, így őrzik második helyüket és újabb lépést tettek a rájátszásba jutás felé.

Női ifjúsági I. osztály

NEKA II. - Szent István SE 31-18 (12-10)

V. Gréczi,Szabó

NEKA II.: Horváth Sz, Csendes (kapusok),- Pap, Mentes 3, Forgács 5, Faragó 6/6, Berei 3, Dézsi 3/1,Hengl 2, Csamangó L.1, Petruska 3, Csamangó N.1, Kurmai 2, Nagy N. 2, Zakor – edző: dr. Woth Péter

7m: 7/7, ill. 5/2

kiállítások: 2 perc, ill.6 perc

Eredmény alakulása: 3.p: 0-2, 8.p: 2-4, 13.p: 6-5, 22.p: 8-8, 27.p: 10-10, 35.p: 16-10, 42.p: 20-12, 48.p: 25-14, 56.p: 29-17

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Az első félidőnkre nem lehetünk túl büszkék, a másodikban azonban voltak jó szakaszaink.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Forgács Szonja: A mérkőzés elején sok időt töltöttünk a saját kapunk előtt és az ellenfél támadásainak a végén mindig gólt kaptunk. A lerohanások közben sok eladott labdánk volt, felállt fal ellen pedig dekoncentráltak voltunk. A második félidőre védekezésben sikerült összeszednünk magunkat és ebből gyors gólokat tudtunk lőni, aminek köszönhetően magabiztos előnyre tettünk szert. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Hajrá NEKA!❤️

Mentes Janka: A meccs elejét döcögősen kezdtük, a védekezésünk nem állt össze úgy, ahogy szerettük volna, támadásban is sokat hibáztunk. A második félidőre tisztább fejjel mentünk pályára, védekezésben összeszedettebbek voltunk, ennek köszönhetően tudtunk könnyed gólokat is lőni, amivel elmentünk az ellenféltől. Gratulálok a csapatnak a 2 ponthoz!

Galéria

Férfi ifjúsági I. osztály-Nyugat – 22. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Várpalotai BSK 46–27 (21–16)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 30 néző

Vezette: Szászfai Csaba, Tasnádi László

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dávid M., Fekete Á., Radvánszki A. (kapusok) – Jajic D. 8, Csengeri H. 7 (2), Angebrandt Á. 5, Kanyó B. 5 (1), Szabó Á. 5 (1), Terjék R. 4, Janowszky B. 3, Bali B. 2, Kathi S. 2, Nyéki I. 2, Viski Sz. 2, Kovács T. 1, Kosztoványi A. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Várpalotai BSK: Borzási D., Nagy R. (kapusok) – Hegyesei A. 10 (6), Foki M. 5, Járási R. 5, Dobos M. 2, Oszkó Z. 2, Somogyi M. 2, Borbély M. 1, Hanák D., Oroszi M., Szálinger Z., Varsányi A.  – vezetőedző: Soha Gergő

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3–0; 7.p.: 6–3; 9.p.: 6–6; 17.p.: 11–10; 18.p.: 17–10; 22.p.: 16–13; 36.p.: 24–17; 42.p.: 31–18; 51.p.: 36–24; 58.p.: 42–27

Hétméteresek: 5/4, illetve 7/6

Kiállítások: 4 perc, illetve –

MESTERMÉRLEG

Kopornyik Zsolt: Sűrű menetelésben vagyunk, amely több fronton is leterheli a játékosainkat. A mérkőzés elejébe eléggé belealudtunk, kezdetben sok pontatlanság jellemezte a játékunkat, de a szünet után ezeket javítottuk. A kapott gólok magas száma a sok cserének is köszönhető, a védekezés ezen részén is tovább kell dolgoznunk. A diktált tempóhoz és győzelemhez gratulálok a csapatnak!

JÁTÉKOS SZEMMEL

Kanyó Botond: A meccs elején gyorsan kezdtük a támadásokat, viszont a védekezésünkben sok hiba volt. Ezt a második félidőben sikerült hellyel-közzel kijavítanunk. Dolgozunk tovább. Gratulálok a csapatnak!

Angebrandt Ákos: Jól kezdtük a meccset, jó volt a tempó, összeszedett volt a játék, aztán kis figyelmetlenség miatt szétesett a védekezésünk és így olyan gólokat kaptunk, amit magunknak köszönhetünk  A második félidőben nagyobb figyelemmel, összeszedett védelemmel könnyű gólokat tudtunk lőni, így nagyobb előnyre tettünk szert.

Kosztoványi András: A meccset pontatlanul kezdtük, amit megbeszéltünk nem nagyon tudtuk megcsinálni, ezért is volt szorosabb az eredmény ez első félidőben. Fordulás után már felszabadultabban tudtunk játszani, így a védekezés és a támadásunk is javult, ennek köszönhetően tudtunk ilyen eredménnyel zárni. Gratulálok a csapatnak!

fotók: NEKA/Tompos Gábor