29

Junior és ifi siker

2022. január 13, csütörtök 20:32 | Utánpótlás

A második junior felkészülési meccs is döntetlennel zárult Egyiptom ellen, a magyar válogatott ezúttal 29-29-re végzett a balatonboglári találkozón. A rendkívül kemény stílusban játszó ellenfél komoly feladat elé állította a mieinket, de a fiúk felvették a kesztyűt és teljes erőbedobással küzdöttek. Az 58. percben három góllal vezettek a vendégek, az utolsó három találatot viszont a magyarok szerezték, így alakult ki a végeredmény. A NEKA II. női ifjúsági csapata tartalékosan is bravúros győzelmet aratott, miután 24-12-re diadalmaskodott a Dunaújváros ellen. címlapkép: Németh Levente-Sonline

JUNIOR VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Egyiptom 29–29 (15–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 100 néző

Vezette: Rózsahegyi Brigitta, Südi Péter

Magyarország: Palasics – Krakovszki Zs. 2, Ilic 2, Fazekas G. 5, Radvánszki Zs. 1, Pergel 4, Sisa - Csere: Takács Á. (kapus), Lukács P. 6 (4), Papp T. 3, Imre B. 2, Ónodi Jánoskúti 2, Krakovszki B. 1, Temesvári 1, Bodócs - Szövetségi edző: Sótonyi László

Egyiptom: Hatem Y. – Refai 5 (2), Mohamed M. 8, Nasser 2, Tarek 1, Ali, Hesham 2 - Csere: Ahmed I. (kapus), Hatem M. 4, Sherif 4, Maged 2, Sameh 1, Ahmed M., Ahmed Y., Marwan, Moata - Szövetségi edző: Saber Hussain

Az eredmény alakulása: 2.p.: 1–0; 8.p.: 1–3; 12.p.: 4–4; 15.p.: 7–7; 23.p.: 10–11; 26.p.: 13–11; 34.p.: 15–17; 40.p.: 19–22; 49.p.: 24–25; 54.p.: 24–27; 58.p.: 26–29

Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2

Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc

Sótonyi László: Ez a mérkőzés sok tekintetben hasonlított a szerdaira, a végjáték ezúttal is kiélezett volt. Nem egyszerű az ilyen stílusú csapatok ellen játszani, s ezt a saját bőrünkön is megtapasztalhattuk. Rendkívül hasznos két találkozón vagyunk túl, rengeteg fontos információhoz jutottunk a csapattal kapcsolatban. Dolgozunk tovább, célunk, hogy az Európa-bajnokságig még tovább fejlődjünk.

Női ifjúsági I. osztály:

NEKA II. - Dunaújvárosi KKA 24-12 (14-9)

V: Hornyik, Zörgő

NEKA II.: Horváth Sz. (kapus)- Pap 6, Polákovics, Zakor, Faragó 8/2, Berei 3, Lavaj, Kazemm 3/1, Keceli-Mészáros 4, Varga D., Molnár F.

7m: 4/3, ill. 3/2    kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc

Eredmény alakulása: 7.p: 2-3, 15.p: 5-6, 21.p: 9-8, 27.p: 12-9,        34.p: 15-10,43.p: 20-10, 51.p: 22-12

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: Alaposan felborítottuk a papírformát.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Horváth Szofi: Jól álltunk neki a meccsnek a sok hiányzónk ellenére. Végig kemény védekezéssel és hosszú kijátszott támadásokkal nyomás tudtunk helyezni az ellenfélre. A második félidőben kialakítottuk előnyüket és azt végig tartani tudtuk. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

Pap Zsófi: Ahhoz képest, hogy a hét elején még úgy volt hogy nem tudjuk lejátszani a meccset, nagyon motiváltak voltunk és szerettünk volna egy jó meccset játszani. A mérkőzés elejétől kezdve nagyon fegyelmezettek voltunk és a félidő végére jelentős előnyre tettünk szert, amit meg is tudtunk tartani! Büszke vagyok a csapatra, hajrá NEKA! A betegeknek jobbulást!