25

Karnyújtásnyira a bajnoki cím

2023. május 12, péntek 22:57 | Utánpótlás

A fiú U16-os bajnokságot vezető NEKA csapata az Éles KISE vendégeként nyert 26-19-re, és szerzett újabb fontos pontokat. Gazdag Tibor együttese továbbra is nagyszerű teljesítményt nyújtva menetel és két fordulóval a pontvadászat vége előtt négy pont előnnyel vezet, de bajnoknak csak egy újabb pont megszerzésével mondhatja magát. A megyei bajnokságban fölényes, 50-21-es boglári siker született, a mieink játéka mellett elismerés jár a Bácska gárdájának is, amely hat játékossal állt ki a találkozóra. Lehőcz Zoltán együttese továbbra is harcban áll a bajnoki elsőségért.

U16 I. osztály – 24. forduló

Éles KISE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 19–26 (10–12)

Veszprém, ÉKI Sportcsarnok, 30 néző

Vezette: Fábián Balázs, Pap Ervin Márk

Éles KISE: Einreinhoff B., Katona B. (kapusok) – Csanálosi B. 5 (3), Steierlein V. 5 (1), Sülye B. 4 (1), Szentgyörgyi Zs. 2, Ender D. 1, Major Á. 1, Mórocz M. 1, Ender R., Gáncs-Pető L., Kreisz G., Reikort J., Tóth B., Vágner L. – vezetőedző: Varjú Péter

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Konyicsák B., Márits M. (kapusok) – Pál Sz. 8 (3), Ambrus Z. 4, Boldog B. 4, Kun B. 4, Kollár B. 3, Peller B. 1, Puskás B. 1, Rácz–Kovács K. 1, Házi I., Hulló Á., Hunyadvári Á., Kovács B., Vajda B., Zakor Z. – vezetőedző: Gazdag Tibor

Az eredmény alakulása:

6.p.: 0–3; 9.p.: 3–4; 15.p.: 4–9; 19.p.: 6–11; 22.p.: 9–11; 29.p.: 11–14; 34.p.: 15–15; 37.p.: 16–16; 46.p.: 16–22; 47.p.: 18–23

Hétméteresek: 8/5, illetve 3/3

Kiállítások: 4 perc, illetve 10 perc

Gazdag Tibor: Az történt, amire számítottunk és készültünk, hogy egy nehéz rangadó vár ránk a Veszprém otthonában. A srácok végig koncentráltan, fegyelmezetten dolgoztak végig, még az ellenfél fordításánál sem estek pánikba. Örülök, hogy a teher sem nyomott meg minket, ki tudtak zárni mindent és csak a kézilabdával foglalkoztak. Nehéz melós meccs volt, gratulálok az ellenfélnek is, mert egy korrekt de harcias meccs volt! Viszont a legnagyobb gratuláció a csapaté, nagyon büszkék vagyunk rájuk!

Konyicsák Bence: A mérkőzést jó lendülettel és magabiztossággal kezdtük. A megbeszéltek alapján nagyon jól működött a védekezés és a támadásunk is. Az első félidő végén vissza tudott zárkózni egy gólra az ellenfél, de szinte végig egy lépéssel előttük jártunk. A második félidőben az állás sokáig fej fej mellett ment, de a gyors góloknak, remek védekezéseknek és a jó csapatmunkának köszönhetően el tudtunk lépni az Élestől és így egy nagyon fontos győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatnak!

Kollár Benedek: A meccset lendületesen kezdtük, így egy kisebb előnyre tett szert, a félidő végén három góllal mentünk. A második félidőben összekaptuk a védekezést és gyors támadással gyorsan nagy előnyt szereztünk! Gratulálok a csapatnak és az edzőinknek! Hajrá NEKA!

Pál Szabolcs: A mérkőzésbe szinte teljes magabiztossággal álltunk bele, a meccs első 20 percében nagyon jó tempót diktáltunk, néhány góllal el is tudtunk húzni az ellenféltől. A második félidőben pár góllal tudtak rajtunk faragni, de volt annyi tartás bennünk, hogy így is simán megnyertük a meccset! Gratulálok srácok, nagy munka volt!❤️

fotó: Farkas Anita

Somogy–Baranya Megyei Férfi Bajnokság – 16. forduló

Nemzeti Kézilabda Akadémia – Bácska SZSE 50–21 (23–12)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 20 néző

Vezette: Kertész Adél, Szincsák Eszter

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Széll R., Vida R. (kapusok) – Szabadi M. 11 (1), Urbán T. 8, Héjjas B. 6, Sikler K. 6, Hajzer D. 4, Juráskó M. 4 (1), Csengeri B. 3, Erdős Cs. 3 (1), Rotter Zs. 3, Tömöri D. 2, Brucker B., Lendvai Sz. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Bácska SZSE: Medzihorszki T. (kapus) – Kiefer D. 7, Kővári R. 4, Riedel B. 4, Gaál T. 3 (1), Facskó Á. 3 – vezetőedző: Gál Géza Gaszton

Hétméteresek: 4/3, illetve 2/1

Kiállítások: 2 perc, illetve 4 perc