05

Két győzelem és egy döntetlen a szombati mérleg

2024. április 06, szombat 16:43 | Utánpótlás

A junior női kézilabda-válogatott döntetlent játszott Spanyolországgal a NEKA Csarnokban, az ifjúsági nemzeti együttesünk Gyálon győzte le Szlovákiát, a serdülők pedig Románia ellen arattak diadalt a siófoki munkacsarnokban.

Leány junior válogatott felkészülési mérkőzések:

Magyarország–Spanyolország 32–32 (14–15)

Balatonboglár, NEKA Csarnok. Vezette: Gál László, Ludvig Benedek Dezső.

Magyarország: Lakatos, Imre, Zaj (kapusok) – Varga E. 4 (4), Csíkos 8, Gajdos 1, Horváth F., Papp D. 1, Panyi K., Csernyánszki 2, Török, Gém 3, Szabó L. 1, Faragó Lea 2, Kövér 1, Farkas 4, Kovalcsik 2, Szabó A. 3. Szövetségi edző: Szilágyi Zoltán.

Spanyolország: Suárez, Del Rio, Mera (kapusok) – Tchapchet 5, Rubio 1, Orbananos 1, Poles 9 (7), Tort 3, Laguna 4, Sarrionandia-Ibarra 3, Martín-Buró 1, Manterola 2, Tapia, Juan Huerta 2, Hiobi 1. Szövetségi edző: Rocamora Cases Joaquín Jaime.

Hétméteresek: 4/4, illetve 7/7. Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4, 10. perc: 4–6, 15. perc: 6–7, 19. perc: 8–10, 24. perc: 10–14, 29. perc: 13–15, 36. perc: 16–19, 44. perc: 23–22, 51. perc: 28–27, 57. perc: 31–31.

A Balatonbogláron edzőtáborozó junior női kézilabda-válogatott egy-egy győzelemmel és döntetlennel zárta az összetartást.

A NEKA NB I-es női csapatának két játékosa, Faragó Lea és Zaj Klára kapott szerepet a válogatottban.

További eredmények: Magyarország–Románia 32–22, Spanyolország–Románia 26–20.

Leány ifjúsági válogatott felkészülési mérkőzések:

Magyarország–Szlovákia 23–20 (14–6)

Gyáli Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ. Vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zoltán.

Magyarország: Hornyák, Lukács, Majoros (kapusok) – Varga D. 2, Mihály, Kriston 2, Czenki 2, Balogh V., Fazekas 2, Katona 2, Himer 1, Bede 3, Vadkerti, Kacsó 1, Seres 1, Pálmai 2, Szép, Vári 1, Rédecsi 3 (1), Szár 1. Szövetségi edző: Bohus Beáta.

Szlovákia: Sperglová, Bacová, Szalaiová (kapusok) – Letková 3, Cuperová 1, Brezánska 1, Labudová, Nebusová, Dostanic 1, Lukacinová 5 (1), Beke 1, Tomasechová, Cíferská, Labudová 1, Hajasová 7 (3), Szatmáry. Szövetségi edző: Krizan Martin.

Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4. Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása. 5 perc: 4–0, 10. perc: 8–3, 20. perc: 9–4, 28. perc: 14–5, 38. perc: 17–9, 42. perc: 20–10, 48. perc: 22–13, 52. perc: 22–16, 58. perc: 23–18.

Az akadémistáink közül Fazekas Virág, Kriston Kíra, Katona Lujza és Pálmai Liza is két-két gólt szerzett, Seres Liza egyszer talált a kapuba. Szerepet kapott még Mihály Hanna, Hornyák Anna pedig hálóőrként segítette a csapatát.

További eredmények: Spanyolország–Norvégia 29–23, Magyarország–Norvégia 40–20, Magyarország–Spanyolország 27–25, Norvégia–Szlovákia 30–22, Szlovákia–Spanyolország 20–25.

Leány serdülő válogatott felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Románia 31–23 (13–11)

Siófok, Munkacsarnok, 120 néző. Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs.

Magyarország: Égi, Körmendi, Lasztóczi (kapusok) – Kozma 3, Tagai, Somogyi, Balog R. 1, Szigeti, Szőri 1, Keller 2, Zákányi 1, Nagy F., Szinay 5, Takács M. 6, Flaskár 2, Bozsodi 1, Mózes 7 (2), Litschauer 1, Bohner 1, Kányai. Szövetségi edző: Kun Attila.

Románia: Coserea, Marcu (kapusok) – Ancerencu, Enulescu, Petrache 3, Rosu, Radu 3, Lefter 1, Zabuliche 4 (2), Andrei, Sprincenatu 1, Rusu, Istrate 3, Dobroiu 1, Oprisan 3, Stoican 4. Szövetségi edző: Gherman Cristian.

Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2. Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc.

A NEKA-sok közül Bozsodi Eszter egy találatot jegyzett, s Nagy Fruzsina is pályára lépett.

További eredmények: Lengyelország–Horvátország 23–32, Magyarország–Lengyelország 37–18, Horvátország–Románia 24–23, Magyarország–Horvátország 26–24, Lengyelország–Románia 27–31.