27

Két meccsen két pont

2022. január 12, szerda 17:37 | Utánpótlás

A NEKA női ifjúsági és serdülő csapata is idegenben lépett pályára a szerdai bajnoki fordulóban. Az ifi lányok több meghatározó játékos nélkül utaztak el, és bár 24-20-ra az SZKKA nyert, a mieink továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát. A serdülők magabiztosan gyűjtötték be a két pontot, miután 42-28-ra diadalmaskodtak, és őrzik százszázalékos mérlegüket és első helyüket.

Női ifjúsági I. osztály:

Szombathelyi KKA- NEKA I.  24-20 (10-14)

V: Cseszregi, Sípos

NEKA I.: Németh K., Zaj, Lakatos (kapusok),- Csíkos 3, Csata 2/1, Szabó A. 2, Molnár D.2, Uhrin 5/2, Horváth P. 2, Szebeni, Pálmai, Nagy II.L., Kovalcsik 3, Szabó L. 1

7m: 4/4, ill. 5/3

kiállítások: 4 perc, ill. 5 perc

Eredmény alakulása: 9.p: 4-2, 14.p:6-4, 19.p: 7-7, 25.p: 10-10, 36.p: 12-15, 44.p: 16-18, 50.p: 18-20

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: Vannak olyan helyzetek, amikor semmi nem sikerül, ez egy ilyen szituáció volt. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat tanulunk a mai mérkőzésből. Megfogyatkozva, de törve nem! Megyünk tovább!

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Németh Kata:Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz a mai. Az első félidőben nagyot hajtottunk, a második részben ezt nem tudtuk megtartani és sok hibával játszottunk. Mentálisan fáradtak voltunk és ez látszódott is. Emelt fővel megyünk tovább és készülünk a hétvégi NB1/B-s meccsre.

Horváth Petra: A mai meccset nem jól kezdtük. Támadásban dekoncentráltak voltunk és fejben nem voltunk ott. Védekezésünk összeállt, tudtunk labdát szerezni és a félidőben el tudunk lépni az ellenféltől 4 góllal. Sajnos a második játékrészt nem úgy kezdtük, ahogy kellett volna, sok ziccer kimaradt és az ellenfél el tudott lépni A 2 pontot most nem sikerült megszereznünk, de nem hajthatjuk le a fejünket, megyünk tovább.

Leány serdülő I. osztály:

Szombathelyi KKA-NEKA 28-42 (15-18)

NEKA: Lakatos, Horváth Sz. (kapusok),- Gera, Polákovics 5, Zakor, Fazekas 6, Faragó 6/1, Mihály 3, Lavaj, Szebeni 4, Pálmai 4, Keceli-Mészáros 4, Varga D.5, Molnár F., Jelena 3, Kriston 2

7m: 8/7, ill. 1/1

kiállítások: 8 perc, ill 4 perc

Eredmény alakulása: 6.p: 4-3, 12.p: 6-8, 18.p: 9-12, 24.p: 10-15, 36.p: 17-22, 43.p: 19-28, 47.p: 23-29, 57.p: 25-38

ifj. Kiss Szilárd: Előző mérkőzésünkhöz képest jelentős pozitív változás volt a csapat játékában. Ezt a szemléletet kell tovább vinnünk. A gólkülönbség ellenére, főleg az első félidőben mindkét csapat jól harcolt. A második félidő elején jól koncentráltunk és eldöntöttük a mérkőzést. A győzelemhez pedig gratulálok!

Faragó Lea: Szokatlan felállásban érkeztünk a mérkőzésre a sok hiányzó miatt, ami meg is nehezítette a dolgunkat. Nehéz mérkőzésre számítottunk és ezzel is szembesültünk a pályán. Az első félidőben végig szoros volt az eredmény és sok ziccert hagytunk ki. Védekezésben is vétettünk hibákat, amiből több gólt is kaptunk. A második félidőben sokkal jobban koncentráltunk fejben és akkor már a helyzeteinket is belőttük. Gratulálok a csapatnak! Megyünk tovább! Hajrá NEKA!

Lakatos Réka: A Szombathely ellen mindig nehéz mérkőzésre számítunk, ez a mai napon sem volt máshogy. Jó védekezéssel és támadással kezdtünk, ezért már az első félidőben kisebb előnyre tettünk szert. A második félidőben is sikerült tartani az előnyünket, azonban védekezésben kissé tompábbak voltunk és kaptunk pár lerohanásgólt. Gratulálok a csapatnak!

fotó: Farkas Anita