27

Két pont Mohácsról

2020. november 28, szombat 17:57 | Utánpótlás

Fontos győzelmet aratott a NEKA a női NB I/B-s bajnokság szombati játéknapján, hiszen a Mohács otthonában nyert 29-18-ra. A hazaiak a 40. percig tartották a lépést velünk, ám ekkor egy 6-0-s sorozattal Kajdon Blankáék megtörték a mohácsiak ellenállását és egyre inkább növelték az előnyt. A nagykülönbségű győzelemnek köszönhetően a mieink a tabellán a nyolcadikról feljöttek a negyedik helyre. Fiú U16-os együttesünk szintén idegenben lépett pályára, és 30-25-re kikapott az összeszokottabb Éles KISE gárdájától.

Női NB I/B-s bajnokság:

Mohácsi TE – NEKA 18-29 (13-14)

Mohács, zárt kapuk mögött

Vezette: Benya-Hantos, Rózsahegyi

Mohács: Hibácska B., Radochay, Kanyó 7, Szidonya, Jakab, Dömse, Spán, Kaló 2, Réti 1, Grünfelder-Tóth 2, Bozsovics 2, Takács K. 2, Fehér T. 1, Takács E. 1, Takó G., - vezetőedző: dr. Serfőző Zsolt

NEKA: Németh K., Lakatos R., Zaj K. (kapusok), Kajdon B. 9, Varga E. 1, Kovács Sz., Mentes J. 1, Nagy L., Faragó L. 4, Uhrin L. 3, Horváth P. 3, Lakatos P., Babai V. 2, Németh I., Woth V. 3, Vártok T. 3 – vezetőedző: dr. Woth Péter

Kiállítások: 2, illetve 8 perc

Hétméteresek: 5/4, illetve 5/4

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 13. perc 6-7, 19. perc 8-12, 27. perc: 12-13, 40. perc 16-18, 49. perc, 16-24, 55. perc 18-28

Dr. Woth Péter: Ennyit tesz egy stabil védelem!

Uhrin Lili: Az első félidőt elég álmosan kezdtük, nem figyeltünk oda teljes mértékben sem védekezésben sem pedig támadásban. A második félidőben feljavult a támadó játékunk és a védekezésünk is, ami az eredményen is meglátszott, hiszen ezt a félidőt tíz góllal nyertük meg. Hajrá NEKA!

Lakatos Réka: A mérkőzést jól kezdtük. Már az elején sikerült szereznünk egy kis előnyt, amit kisebb ingadozásokkal sikerült tartanunk és növelnünk. Támadásban és védekezésben is voltak hibáink, de ezeket labdaszerzésekkel és faultokkal sikerült korrigálnunk. Nagy élmény volt az első NB I/B-s meccsem, és az, hogy segíthettem a csapatnak. Hajrá NEKA!

Fiú U16, E–csoport – 6. forduló

Éles KISE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 30–25 (17–15)

Veszprém, ÉKI Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Fábián Balázs, Vandróczki Gábor

Éles KISE: Pintér B., Sárközi Á. (kapusok) – Majczán D. 8, Farkas M. 6 (2), Gulyás G. 4, Hajdú D. 4, Balogh N. 3, Racskó M. 2, Farkas G. 1, Fazekas M. 1, Pintér K. 1, Csörnyei R., László A., Nyers B., Patonai B. – vezetőedző: Gyévai Iván

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Csányi P., Győri N. (kapusok) – Faluba F. 6, Szladovics B. 5, Lendvai Sz. 4, Csanálosi R. 3, Brucker B. 2, Deák Á. 2, Janowszky S. 1, Kovács Zs. 1, Szabó L. 1, Hajzer D., Juráskó M., Szabadi M., Valkó D., Varga B. – vezetőedző: Szobol Zsolt

Az eredmény alakulása:

5.p.: 2–4; 10.p.: 4–7; 13.p.: 8–7; 17.p.: 11–9; 19.p.: 12–12; 26.p.: 18–16; 30.p.: 18–19; 38.p.: 21–21; 43.p.: 25–23; 46.p.: 29–23

Hétméteresek: 5/2, illetve –

Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc

Szobol Zsolt: Várakozásainknak megfelelően egy nagyon jó és kemény ellenféllel szemben léptünk pályára. Felfokozott hangulatban kezdtük a mérkőzést, melynek első felében a támadás és a védekezés egyaránt működött. Ezt a magas intenzitást a csereként beálló játékosoknak nem igazán sikerült felvenniük, ami az eredmény alakulásának tekintetében is visszaköszönt. Hullámzó volt a csapat teljesítménye, s bár voltak igazán jó periódusaink a meccsen, hosszabb szakaszokban játszottunk sok hibával, amit az ellenfél jól használt ki. Számos olyan hiba merült fel, ami csak mérkőzés-szituációkban kerül elő. Ezek kijavításán dolgozunk tovább.

Faluba Ferenc: Jól kezdtük a mérkőzést, ennek megfelelően el tudtunk lépni pár góllal. Az első félidő végén viszont nem működött a védekezésünk, így a szünetben már a hazaiak vezettek. A második félidőben már fáradtabbak voltunk és sok technikai hibát vétettünk, és az ellenfél eltudott húzni tőlünk.

Csanálosi Richárd: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, védekezésben és támadásban is jól tejesítettünk, így könnyen gyors gólokat szereztünk. Ezt a tempót a második félidő elejéig tudtuk is tartani, utána pedig sok hibát ejtve buktuk el a mérkőzést, ebből tanulva javítunk a hibákon.

Csányi Péter: A mai mérkőzést nagy elszántsággal és lendülettel kezdtük, sajnos azonban a meccs vége felé kijött az, hogy az ellenfél egy jobban összeszokott csapat és mi belehibáztunk a játékba.

fotó: Farkas Anita