02

Két pontot elvitt a Budaörs

2024. március 08, péntek 19:00 | Utánpótlás

A NEKA U19-es és U17-es leánycsapata is a Moyra-Budaörs Handball együttesével csapott össze hazai pályán az I. osztályú bajnokság Nyugati csoportjának 19. fordulójában. Zsadányi Sándor vezetőedző társulata tíz góllal nyert, s a harmadik helyen áll a tabellán, míg Siti Beáta tanítványai vereséget szenvedtek, de ezzel együtt is őrzik a vezető pozíciójukat a pontvadászatban.

Leány U19, I. osztály – Nyugati csoport, 19. forduló

NEKA–Moyra-Budaörs Handball 33–23 (18–13)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 50 néző. V.: Csányi Tibor, Tóth Dávid.

NEKA: Zaj, Szilágyi 1 (kapusok) – Mihály 5, Varga D. 1, Seres 4, Molnár R. 3, Bozsodi 3, Kapu, Katona 2, Pálmai 2, Keceli-Mészáros 8 (2), Körtvélyesi, Jelena 2, Miklós F. 1, Kriston 1. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.

Moyra-Budaörs Handball: Bőle 1, Ferenczy, Bíró K. (kapusok) – Pokrivtsák 1, Rékasi, Horváth L., Szép 9, Dolnay 2, Gula, Kiss M. 9 (3), Gerzanics, Wutschi, Barta 1, Helm, Kanti. Vezetőedző: Pinzsi Zoltán.

Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3. Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3, 9. perc: 7–6, 14. perc: 10–7, 19. perc: 11–9, 23. perc: 13–11, 28. perc: 16–12, 32. perc: 19–13, 37. perc: 21–14, 42. perc: 24–14, 49. perc: 28–19, 54. perc: 31–21.

Zsadányi Sándor: – Fegyelmezetten betartottuk a megbeszélteket, örülök, hogy sikerült a budaörsi fiaskót kijavítanunk, gratulálok a győzelemhez!

Mihály Hanna: – A mérkőzést jó tempóban kezdtük. A megbeszélt taktikai elemeket betartva, fegyelmezett játékkal sikerült kialakítani egy nagyobb előnyt, amit a mérkőzés végéig tartani, illetve növelni tudtunk. Gratulálok a csapatnak! Hajrá NEKA!

Molnár Réka: –Nagyon vártuk a mérkőzést, hiszen egész héten erre készültünk, és mivel idegenben kikaptunk, ezért szerettük volna itthon tartani a két pontot. A meccset az elejétől a végéig komolyan vettük így sikerült megnyernünk. Gratulálok az ellenfélnek és a saját csapatomnak, dolgozunk tovább, hiszen sok feladatunk van még!

Leány U17, I. osztály – Nyugati csoport, 19. forduló

NEKA–Moyra-Budaörs Handball 27–28 (12–13)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 70 néző. V.: Csányi Tibor, Tóth Dávid.

NEKA: Krasznay, Paluska, Gyarmati (kapusok) – Tolnai 3, Seres 4, Molnár R. 3 (2), Nagy F., Boros, Jobbágy, Nényei, Nagy-Hajdu, Katona 9, Nyárai, Kozma 2, Jelena 4 (1), Grápa 2. Vezetőedző: Siti Beáta.

Moyra-Budaörs Handball: Spinner, Molnos (kapusok) ؘ– Jakab 2, Tiboldi, Debreczeni 6 (1), Sugta, Tóth E., Gesler 6, Gerzanics 6, Barta 6, Helm 3, Jutasi, Kanti, Hoskó, Jenei. Vezetőedző: Szamoránsky Anikó.

Hétméteresek: 5/3, illetve 2/1. Kiállítások: 8 perc, illetve 2 perc.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2, 9. perc: 5–3, 14. perc: 8–6, 19. perc: 9–9, 27. perc: 12–12, 37. perc: 15–16, 42. perc: 16–17, 47. perc: 18–21, 52. perc: 22–24, 57. perc: 24–27.

Siti Beáta: – Érződött a csapaton, hogy régen játszottunk és edzettünk együtt, nem volt meg a kellő összhang sem védekezésben, sem támadásban. Az ilyen mérkőzéseken 13 kihagyott ziccer mindig megbosszulja magát, ráadásul sokszor rosszul választottuk meg az átlövéshelyzeteket is, ez így együtt a vereséghez vezetett.

Gyarmati Lili: – Az első félidőben a védekezésünk összeszedett volt, viszont a támadásunk nem volt a legjobb. A második játékrészben teljesen szétesett a támadójátékunk és a védekezésünk is. A következő pontot megszerezzük!

Katona Lujza: – Nagyot küzdöttünk, de sok ki nem kényszerített hibát követtünk el, ami az ilyen szoros meccsen nem fér bele. Tanulni kell a hibáinkból és ki kell javítani őket! Gratulálok a Budaörsnek a győzelemhez! Hajrá NEKA!