29

Küzdelmes siker Várpalotán

2021. február 25, csütörtök 21:52 | Utánpótlás

Küzdelmes mérkőzésen 28-19-es győzelmet aratott a NEKA férficsapata Várpalotán az ifjúsági bajnokságban. Kopornyik Zsolt együttese a 24. percben 10-10-nél ritmust váltott és sorozatban hét gólt lőve komoly előnyt szerzett, amit a mérkőzés végéig megtartott és végül két ponttal tért haza.

Ifjúsági I. osztály-Nyugat – 17. forduló

Várpalotai BSK – Nemzeti Kézilabda Akadémia 19–28 (10–16)

Várpalota, Gál Gyula Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Antal Ákos, Antalné Renner Irén

Várpalotai BSK: Bogdány Á., Jámbor M., Nagy R. (kapusok) – Dobos P. 7 (3), Szalay Z. 5, Szikra B. 3, Dobos M. 2, Hegyi B. 2, Borbély A., Foki M., Gáspár I., Hegyesi A., Somogyi M., Varga Z., Zergi B. – vezetőedző: Soha Gergő

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Dávid M., Horváth D., Kovács A. (kapusok) – Tisza L. 5, Jajić D. 4, Kathi S. 4, Kovács D. 4, Papp B. 4, Széles N. 3 (2), Kecskés L. 2 (1), Bodócs M. 1, Igali G. 1, Buri A., Csiki B., Kosztoványi A., Leiter N. – vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása: 5.p.: 1–2; 10.p.: 5–4; 14.p.: 5–6; 18.p.: 7–9; 24.p.: 10–10; 34.p.: 10–17; 41.p.: 14–19; 44.p.: 15–20; 52.p.: 15–25; 55.p.: 18–26

Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3

Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc

Kopornyik Zsolt: A csapat állapotához képest reális mérkőzést játszottunk. Végig küzdöttünk, szenvedtünk, azonban a koncentrációnk javult, s ezáltal két periódusban a magunk javára tudtuk fordítani a találkozót. Mentális gondjaink áthidalását követően tudunk majd előre lépni, ehhez pedig mindenkinek magába kell markolnia, s az egyéni, valamint a csapat céljait kell szem előtt tartania. A Csurgói KK elleni bajnokin sem mi számítunk esélyesnek, sokkal karakteresebb játékra lesz szükségünk, hogy méltó partnerei legyünk a vendégeknek. A tavaszi szezon elindulása óta rá kellett ébredjek, hogy a vírushelyzet okozta feszültséget, agressziót többen az akadémia játékosainak, s hivatalos személyeinek provokálásával igyekeznek levezetni...

Papp Bertalan: Nem a legszínvonalasabb mérkőzést játszottuk, de mindenkinek voltak jó egyéni megmozdulásai, így szerintem mindenki tudott profitálni a meccsből. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

Tisza Levente: A meccs elején sok hibát követtünk el védekezésben az emberelőnyökhöz és hátrányokhoz rosszul alkalmazkodtunk. A félidő végére sikerült viszont felkeményíteni a védelmet, a második félidőben pedig már nyugodtan játszhattuk a saját játékunkat és nagy különbséget tudtunk kiharcolni.

Széles Nándor: Támadásban jól kezdtük a mérkőzést, védekezésben voltak hiányosságok. Ezután jött egy gyengébb periódusunk, amikor az emberelőnyeinket sem tudtuk igazán kihasználni. A második félidőre rendeztük a dolgainkat és el is tudtunk lépni több góllal is. A két pont megszerzése mellett a saját taktikai elemeink gyakorlása volt a cél, amely helyenként jól működött, azonban ennél sokkal jobb teljesítményt kell nyújtanunk jövő héten! Gratulálok a csapatnak a két ponthoz!

fotó: Farkas Anita