29

Lépéselőnyben a NEKA

2021. április 18, vasárnap 19:28 | Utánpótlás

A férfi NB I/B-s bajnokságban élen álló NEKA folytatta remek szereplését és ezúttal a Rév TSC otthonában nyert 24-20-ra a tíz gólt szerző Kovács Gergő vezérletével. Sótonyi László együttese a félidőben még döntetlenre állt, végül a második félidőben bebiztosította a győzelmet. A második helyen álló BFKA Veszprém legutóbbi mérkőzésén pontot vesztett, így a mieink lépéselőnybe kerültek a riválissal szemben.

Férfi NBI/B Nyugati–csoport – 18. forduló

Rév TSC – Nemzeti Kézilabda Akadémia 20–24 (11–11)

Budapest, XIII. kerület, Elektromos Sportcsarnok, zárt kapuk mögött

Vezette: Gáspár Soma, Vörös Bence

Rév TSC: Bende K., Szász I. (kapusok) – Simányi P. 6, Essam Nourelden K. 5 (1), Gubicza Cs. 3, Maracskó Z. 2, Lepsényi S. 1, Molnár M. 1, Papp G. 1, Sinkovits B. 1, Bácskai B., Finta Gy., Horváth B., Sinkó B. – vezetőedző: Rév Mátyás

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Aleksza T., Takács Á. 1 (kapusok) – Kovács G. 10 (7), Stranigg J. 6, Krakovszki B. 2, Szabó Á. 2, Dávid M. 1, Foki D. 1, Papp T. 1, Bendicsek Á., Bodócs M., Dely M., Kepess J., Krakovszki Zs., Tárnoki M., Temesvári G. – vezetőedző: Sótonyi László

Az eredmény alakulása:

6.p.: 2–2; 8.p.: 3–5; 12.p.: 7–6; 18.p.: 9–9; 20.p.: 11–9; 34.p.: 11–13; 40.p.: 14–14; 42.p.: 16–15; 50.p.: 16–19; 53.p.: 18–20

Hétméteresek: 2/1, illetve 7/7

Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc

Sótonyi LászlóSzámítottunk arra, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Ez végül maximálisan beigazolódott, azonban a csapat védekezésének és küzdeni akarásának köszönhetően megszerezte a fontos két pontot. Levonjuk a tanulságokat és készülünk a jövő pénteki, Szigetszentmiklósi KSK elleni folytatásra.

Stranigg János: Hosszú hét áll mögöttünk így külön örülök, hogy a hétközbeni edzésmunkát győzelemmel sikerült megkoronáznunk. Olyan meccset játszottunk, amilyenre a vezetőedzőnk felkészített minket. Végig nagy feszültség volt a pályán, az elejétől a végéig kellett küzdenünk, hogy elhozhassuk a két pontot. Gratulálok a csapatomnak és a Rév csapatának is, megyünk tovább!

fotó: NEKA/ Tompos Gábor (archiv)