26

Magabiztos győzelem itthon

2021. február 28, vasárnap 17:35 | Utánpótlás

Magabiztosan nyert hazai pályán 37-22-re a NEKA női csapata a Szentendre ellen az NB I/B-s bajnokság 14. fordulójában. Az ellenfél jól kezdett, a tizedik percben még vezetett, de dr. Woth Péter együttese ettől kezdve átvette az irányítást és később folyamatosan növelte előnyét. A mieinknél a második félidőben már mindenki lehetőséget kapott. A NEKA jelenleg harmadik helyen áll a tabellán.

Női NB I/B, 14. forduló:

NEKA-Szentendre 37-22 (19-12)

V: Gáspár, Vörös

NEKA: Németh K., Zaj K. (kapusok),- Varga E. 1, Csíkos L., Juhász K.1, Kajdon B. 2, Nagy I.L. 4, Szabó A.4, Uhrin L. 7/5, Horváth P. 3, Nagy II.L. 1, Babai V., Kocsis B. 5, Németh I. 3, Woth V. 1, Vártok T. 5 – vezetőedző: dr. Woth Péter

Szentendre: Sövényi, Kókai, Zóka-Győri (kapusok), Rácz 5, Zámori, Bűcs 2, Benzsay 2, Léránt, Farkas 4, Ulmann, Szűcs, Tolvaj 4, Kovács r. 4, Muhari, Lukovics B. 1, Pintér – vezetőedző: Rovnyai Mariann

7m: 6/5, ill. 6/6

kiállítások: 4 perc, ill. 2 perc

Eredmény alakulása: 5.p: 2-4, 12.p: 6-7, 19.p: 10-10, 27.p: 17-10, 32.p: 22-12, 44.p: 27-17, 52.p: 33-18, 57.p: 36-20

MESTERMÉRLEG:

Dr. Woth Péter: A mérkőzés elején kicsit nehezen találtuk meg a ritmust, de amikortól sikerült, már nem volt probléma.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Nagy I. Laura: Álmosan kezdtük a meccset. A félidő végére fegyelmezett lett a védekezésünk, amiből gyors gólokat tudtunk lőni. Ezt az előnyt a második félidőben végig tudtuk tartani. Megyünk tovább!

Uhrin Lili: Még nem játszottunk a Szentendre csapatával és nem ismertük a játékstílusukat, ami a meccs elején meg is látszott. Az első félidő felénél kezdtünk magunkra találni, összeállt a védekezésünk, gyors gólokat tudtunk lőni és ennek köszönhetően egyre nőtt a két csapat közötti különbség. A második félidőben tovább tudtunk növelni előnyünket és nagyarányú győzelmet arattunk. Hajrá NEKA!

fotók: NEKA/Tompos Gábor