02

Másodszor is legyőzték Ausztriát

2024. március 02, szombat 13:00 | Utánpótlás

A pénteki tízgólos győzelem után, szombaton tizenhárom találattal bizonyult jobbnak a Balatonbogláron edzőtáborozó, NEKA-játékosokkal felálló leány serdülő kézilabda-válogatott Ausztriánál. Akadémistáink közül Katona Lujza három, Nagy Fruzsina kettő, Tolnai Fanni egyszer talált az osztrákok kapujába.

Leány serdülő felkészülési mérkőzés:

Magyarország–Ausztria 32–19 (17–9)

Balatonboglár, NEKA Csarnok, 120 néző. Vezette: Szedmák Márton, dr. Tóth Balázs.

Magyarország: Égi, Körmendi, Lasztóczi (kapusok) – Kozma 2, Tagai, Tőkés 1, Szigeti 2, Nagy F. 2 (1), Keller 4, Zákányi 5, Szinay 1, Takács M. 1, Tolnai 1, Flaskár 3, Osgyán 1, Mózes 3 (1), Bohner 2, Kányai 1, Katona 3. Szövetségi edző: Kun Attila.

Ausztria: Dorfinger, Schaller, Mann (kapusok) – Hahn 2, Hofer 1, Trutsching, Pandza 1, Holzer, Hager, Schweiger 3 (1), Grünsteidl 3, Dietz 4 (3), Csoka 2 (1), Stachelberger, Szerencsi, Igwebuike, Klinghofer 3, Gwis. Szövetségi edző: Simona Spiridon.

Hétméteresek: 3/2, illetve 7/5. Kiállítások: 14 perc, illetve 12 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0, 9. perc: 4–0, 17. perc: 10–5, 22. perc: 13–7, 27. perc: 15–7, 32. perc: 17–10, 37. perc: 18–11, 42. perc: 21–14, 49. perc: 27–17, 54. perc: 29–18.

A találkozó elején majd’ tíz percet kellett várni az első osztrák gólra, s ekkor 4–1 állt az eredményjelzőn. A mieink kiválóan védekeztek, ezt jól bizonyította a tizenkilenc vendéggól, s támadásban is nagyon koncentráltak voltak Kun Attila szövetségi edző játékosai. A találkozón végig az történt, amit a válogatottunk akart, így magabiztos magyar győzelem született.