16

Még két meccs vár az idén a NEKA-ra

2024. december 19, csütörtök 15:29 | Utánpótlás

Két hazai mérkőzés vár még az idén a NEKA női csapatára, Bakó Botond vezetőedző tanítványai pénteken, 17 órától a Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémia együttesével csapnak össze az NB I/B 13. fordulójában, vasárnap, 17 órától pedig az élvonalban szereplő Vác látogat Balatonboglárra a Magyar Kupa negyedik fordulójában.

Az Orosháza eddig bukdácsol a bajnokságban, három győzelemmel és kilenc vereséggel a tizennegyedik helyen áll a társulat, mely a Győri ETO KC U20, a Ferencvárosi TC U20, illetve a Gárdony-Pázmánd NKK gyűjtötte be mindkét pontot. A legeredményesebb játékosuk Vass Víta Luca, aki tizenkét találkozón nyolcvanhatszor volt eredményes.

A mieink az elvárások felett teljesítenek a 2024/2025-ös kiírásban, hiszen nyolc diadal és egy-egy vereség, illetve döntetlen szerepel a nevük mellett és bár a második pozíciót foglalják el, de a vesztett pontok alapján Győri Viktóriáék állnak a legjobban a bajnokságban. A házi mesterlövészek rangsorát két olyan kézilabdázó vezeti, aki a nyáron érkezett az akadémiánkra: nevezetesen Szabó Aida (42) és Panyi Anna (37), őket Berei Krisztina és Győri Viktória követi 36, illetve 33 találattal.

A kupamérkőzésen az a Vác lesz a boglári lányok ellenfele, mely a hatodik helyen áll az élvonalban, s eddig öt vereség mellett, négy győzelmet számlálnak. A csapat idény közben edzőt cserélt, novemberben Horváth Roland váltotta Herbert Gábort a kispadon. A váciak keretében több NEKA-s is szerepel: Csíkos Luca, Juhász Gréta, Kovács Anikó és Zaj Klára az akadémiánkon nevelkedett, Miklós Kitti és Wald Kíra pedig az előző szezont az NB I-es együttesünkben töltötte.

Élő közvetítés

NEKA–Zengő Alföld Orosházi Kézilabda Akadémia: https://tinyurl.com/488swwpa

NEKA–Vác: https://tinyurl.com/5b7dkrjk

 

< vissza