29

Megküzdöttünk a két pontért

2022. november 27, vasárnap 19:15 | Utánpótlás

Kilencedik győzelmét aratta a NEKA fiúcsapata az U18-as bajnokságban, ahol a legutóbbi fordulóban 33-28-ra nyert a Pénügyőr otthonában. Lehőcz Zoltán együttese egy góllal vezetett a félidőben, majd a szünet után egyre növelte előnyét. A fiúk megküzdöttek a két pontért és továbbra is vezetik a tabellát.

U18 I. osztály – 10. forduló

Pénzügyőr SE – Nemzeti Kézilabda Akadémia 28–33 (16–17)

Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 50 néző

Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter

Pénzügyőr SE: Földi Sz., Zentai M. 1, (kapusok) – Stramszky M. 5 (1), Kis D. 4, Szennai M. 4 (2), Förgeteg Á. 3, Hován B. 3, Juhász Á. 3, Szabó N. 2, Szabó M. 1, Tóth-Draskovich M. 1 (1), Nagy-Pápay V. 1, Hartai V. – vezetőedző: Szekeres Ádám

Nemzeti Kézilabda Akadémia: Gulyás Sz., Széll R. (kapusok) – Lendvai Sz. 10, Csanálosi R. 8 (1), Janowszky S. 4, Juráskó M. 4, Hunyadi F. 2, Pál Sz. 2, Erdős Cs. 1, Kiss M. 1, Sikler K. 1, Beregi M., Brucker B., Héjjas R., Vida G., Vida R. – vezetőedző: Lehőcz Zoltán

Az eredmény alakulása: 3.p.: 3–1; 6.p.: 4–4; 10.p.: 5–7; 16.p.: 9–12; 22.p.: 13–13; 28.p.: 14–16; 33.p.: 18–20; 39.p.: 18–24; 44.p.: 20–26; 49.p.: 22–28; 56.p.: 26–31; 60.p.: 28–32

Hétméteresek: 5/4, illetve 2/1

Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc

Lehőcz Zoltán: „Nehezen megszerzett, értékes két pontot gyűjtöttünk. Meg kellett küzdenünk sok mindennel, de szerencsére a jó egyéni teljesítmények és a csapat tartása elegendő volt a győzelemhez.”

Erdős Csaba: Nehezen kezdtük a mérkőzést, sok hibával játszottunk, de a félidő előtt kétgólos előnyt tudtunk szerezni. Magabiztosan léptünk pályára a második játékrészben és tudtuk növelni az előnyt. Gratulálok a csapatnak, fontos két pont volt!

Hunyadi Fülöp: Az első félidő nagyon szorosra sikeredett, mert a csapat nem volt ott fejben teljesen. De aztán a második játékrész elején szereztünk egy nagy előnyt, amit végig tudtunk tartani. Gratulálok a csapatnak megyünk tovább.

Gulyás Szabolcs: Az első félidőben nagyon szoros volt a meccs, egyetlen góllal voltunk előnyben. A második félidőt magabiztosan, összeszedetten kezdtük és ez végig meg is maradt. Jó volt a védekezés is, egy csapatként küzdöttünk! Gratulálok srácok!

Juraskó Márk: A meccs elején kicsit beragadtunk és a lövéseink sorra kimaradtak, de ezen tudtunk javítani. A következő félidőt nagyon erősen, összeszedetten kezdtük, amit a végéig tartottunk. Gratulálok a csapatnak!