25

Megvan a negyedik győzelem

2021. október 02, szombat 18:33 | Utánpótlás

Újabb nagyszerű győzelmet aratott a NEKA a női NB I/B-s bajnokságban, ahol a szombati játéknapon a Komárom ellen nyert 27-26-ra. Fiatal csapatunk a felnőtt mezőnyben is rendkívül fegyelmezetten és bátran játszik, így bár az ellenfél a 42. percben három góllal vezetett, a lányok megfordították a meccset. A Bohus Bea-Siti Bea által irányított együttes négy fordulót követően - egyedüliként a mezőnyben - százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A megyei bajnokságban közel 50 gólt szerezve nyertek a NEKA-s lányok.

Női NB I/B:

NEKA-Komárom 27-26 (15-15)

V: Bacs,Váltó

NEKA: Németh K., Zaj (kapusok),- Varga E.8/3, Csíkos L. 8, Juhász K.1, Kellermann D. 1/1, Nagy I. L., Csata P. 1, Szabó A. 2, Molnár D. 1, Mlinkó Zs. 2, Horváth P. 2, Kocsis B., Kovalcsik B., Szabó L., Vártok T. 1 – edző: Bohus Bea, Siti Bea

Komárom: Kubina, Kiss O. (kapusok), Vajda 10, Lennert, Simsik 2, Pint, Szabó-Kovacsicz M. 2, Karalyos 2, Gengeliczky 1, Tarjányi 7, Pozsgai, Király 1, Vörös, Molnár, Póczik, Temes 1 – edző: Szakács Péter

7m: 5/4, ill. 6/5

kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc

Eredmény alakulása: 6.p.5-4, 15.p: 10-6, 26.p: 13-11, 34.p: 17-17, 42.p: 18-21, 52.p. 23-22, 56.p: 26-24

MESTERMÉRLEG:

Bohus Beáta: A védekezésünk nem működött jól, támadásaink is néha döcögtek, de az utolsó negyedórában felvettük a munkásruhát, és küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk. Jó volt látni a meccs végén a csapat örömét, ahogyan a nehezen megszerzett két pontot ünnepelték.

JÁTÉKOS SZEMMEL:

Csíkos Luca: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, tudtuk, hogy egy rutinos csapat ellen fogunk ma játszani. Felkészültünk a játékaikra, mégsem tudtuk a védekezést maximálisan megoldani. Voltak jó szakaszok benne, ilyenkor viszont a lerohanásainkat elkapkodtuk, sok technikai hibánk volt. Felállt fal ellen, amikor hosszan, helyzetig játszottunk, eredményesek tudtunk lenni.

A második félidőt kicsit dekoncentráltan kezdtük, sok védekezésbeli hibánk volt, itt egy-két góllal ellépett az ellenfél tőlünk, de mentünk tovább, egyre több gyors gólt tudtunk szerezni, behoztuk a lemaradást, és fej-fej mellett haladtunk. A végjátékba hatalmas akaraterővel küzdöttünk és sikerült megszereznünk a két pontot. Gratulálok mindenkinek! Szép volt csajok! Hajrá NEKA!

Varga Emília: A mérkőzés nagy tempóban kezdődött. Támadásban jól kezdtünk, azonban a védekezésünk nem akart összeállni. Rengeteg taktikai hibát vétettünk hátul, így elöl nem tudtuk érvényesíteni a gyors játékunkat. Az egész meccs folyamán egymásért küzdöttünk, így a meccs végén be tudtuk húzni a két pontot! Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább! Hajrá NEKA!

Női megyei felnőtt:

NEKA U21- Kaposvölgye 49-14 (28-5)

V: Antal, Bozsó

NEKA U21 : Szilágyi, Hornyák, Csendes (kapusok), - Seres 2, Polákovics 4/1, Molnár R.8, Petruska 5, Kazeem 6. Mihály 6, Lavaj 2, Bali 3, Varga D. 7, Jelena 6

7m: 2/1, ill. 5/3

kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc

Eredmény alakulása: 9.p: 6-3, 13.p: 10-5, 21.p: 21-5, 35.p: 31-8, 46.p: 41-12, 53.p: 46-13

Mestermérleg:

Kiss Szilárd: Örülök hogy ilyen hozzáállást láttam a lányoktól, minden meccsen lehet valamit gyakorolni.

fotók: NEKA/Tompos Gábor